-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kradzieże w szkole. Zdumiewający jest wiek oskarżonego

IławaKradzieże w szkole. Zdumiewający jest wiek oskarżonego

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 11-latek. Chłopak na terenie szkoły ukradł pieniądze oraz słuchawki bezprzewodowe. Straty to 800 zł. Sprawca został ujęty przez pracowników szkoły.

Dwie interwencje w jednej szkole

reklama

W środę (11.01.2023) oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednej ze szkół podstawowych. Przedmiotem kradzieży były pieniądze oraz słuchawki bezprzewodowe. Straty oszacowano na 800 złotych.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia i ustalili, że sprawca wykorzystał chwilową nieobecność pokrzywdzonego i z pomieszczenia socjalnego z saszetki zabrał słuchawki i pieniądze. W trakcie czynności okazało się, że kradzieży dokonał 11-latek. Skradzione rzeczy udało się odzyskać i przekazano je poszkodowanemu.

reklama

Jednak po kilku godzinach policjanci musieli ponowie udać się do tej samej szkoły. Ten sam uczeń ponownie dokonał kradzieży. Tym razem jego łupem padło 200 złotych, które zabrał koleżance, która ćwiczyła na w-fie. Okazało się, że 11-latek wydał już część skradzionych pieniędzy. Policjanci odzyskali pozostałą sumę, a chłopiec przyznał się do kradzieży.

19 i 20-latek z Olsztyna ukradli ze stacji benzynowej 8 piw. Grozi im 10 lat więzienia

Sprawa zostanie skierowana do sądu

Uczeń został przekazany mamie, a sporządzona dokumentacja zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich. 11-latek będzie się musiał tłumaczyć ze swoich czynów przed sądem.
Zgodnie z Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich art. 4. 1. „Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności dopuszczenie się czynu zabronionego, naruszanie zasad współżycia społecznego, uchylanie się od obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki, używanie alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych, ich prekursorów, środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych, zwanych dalej „substancją psychoaktywną”, uprawianie nierządu, ma społeczny obowiązek odpowiednio przeciwdziałać temu, a przede wszystkim zawiadomić o tym rodziców lub opiekuna nieletniego, szkołę, sąd rodzinny, Policję lub inny właściwy organ.”

Szarpanina w supermarkecie. Bohaterska postawa żołnierza 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
16 stycznia 2023 12:09

Niesamowite… 11-latek w szkole? Zdumiewający wiek.

Popularne

75-latka zgubiła portfel, w którym było 150 zł. 56-latkowi za jego przywłaszczenie grozi 5 lat więzienia