17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Zamienili stare buty na nowe. Rodzeństwo wraz ze swoimi dziećmi dokonało kradzieży obuwia

EłkZamienili stare buty na nowe. Rodzeństwo wraz ze swoimi dziećmi dokonało kradzieży...

Rodzeństwo: 28-latka i 32-latek wraz ze swoimi dziećmi w sklepie obuwniczym ukradli buty o wartości blisko 840 złotych. Nałożyli na nogi nowe i wyszli ze sklepu nie płacąc, a pozostawili w kartonach własne używane buty. Szybko przekonali się, że ten pomysł był nieudany i… karalny. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli zarzuty kradzieży, a buty zostały im odebrane.

reklama

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów obuwniczych w Ełku (18.11.2022r.). Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszły osoby dorosłe z 2 dzieci. Osoby te zaczęły przymierzać buty.

W końcu, wykorzystując tłok w sklepie i chwilową nieuwagę personelu, wszyscy pospiesznie wyszli ze sklepu. Jak się okazało – w nowych butach, za które nie zapłacili, a stare, zużyte obuwie zostawili w pudełkach. Wartość obuwia to blisko 840 złotych.

reklama

Policjanci szybko ustalili wizerunek tych osób oraz ich tożsamość. Kradzieży dokonali wspólnie i porozumieniu 32-latek oraz 28-latka. Nie spodziewali się, że tak szybko zostaną rozpoznani i zatrzymani przez policjantów. Jak się sami przekonali ich pomysł był ryzykowny i nieopłacalny. Nowe buty zostały im odebrane, a teraz czekają ich konsekwencje prawne. Już usłyszeli zarzuty kradzieży.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane