fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

3 sposoby na szybką pomoc finansową

Nieplanowane wydatki najczęściej pojawiają się wtedy, gdy portfel świeci pustkami, a do kolejnej wypłaty pozostało jeszcze sporo czasu. W takiej sytuacji można byłoby sięgnąć po zgromadzone oszczędności, jednak większość Polaków ich nie posiada. Gdzie szukać pomocy finansowej, skoro pieniądze potrzebne są „na już”?

Nie każdemu udaje się stworzyć tzw. poduszkę finansową, z której można pokrywać nieprzewidziane wydatki. W takim przypadku najczęściej praktykowanym rozwiązaniem są pożyczki.

1. Szybka pożyczka od bliskich

Gdy potrzebne są pieniądze, wiele osób decyduje się pożyczyć je od bliskich. Zgodnie z danymi przygotowanymi przez ICAN Reaserch, taki krok podejmuje 42% Polaków.

Osoby uciekające od takiego rozwiązania tłumaczą to przede wszystkim niezręcznością. Pożyczanie od bliskich bywa kłopotliwe i zwykle wiąże się z koniecznością tłumaczenia się z celu pożyczki. Ponadto nie zawsze rodzina lub znajomi dysponują kwotą, która jest potrzebna.

2. Kredyt w banku

Pomocy finansowej udzielają banki, oferując kredyty z przeznaczeniem na dowolny cel. Problem w tym, że dość restrykcyjnie analizują zdolność kredytową. Ponadto wymagają dopełnienia wielu formalności, w efekcie czego cały proces zaciągania kredytu może trwać kilka dni. W sytuacji, gdy pożyczkobiorcy zależy na szybkiej pomocy finansowej, kredyt nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

3. Pożyczka online

Pożyczka online to opcja podobna do kredytu bankowego, jednakże różniąca się wieloma szczegółami. Przede wszystkim można ją zaciągnąć bez wychodzenia z domu, oszczędzając mnóstwo czasu. Wystarczy złożyć wniosek, dokonać symbolicznej opłaty rejestracyjnej i … oczekiwać na gotówkę. Pieniądze najczęściej pojawiają się na wskazanym rachunku bankowym w ciągu kilkunastu minut (najpóźniej następnego dnia). Warto przy tym podkreślić, że wniosek można złożyć nawet w soboty i niedzielę, mając pewność że pieniądze dotrą także w weekend.

Szybkie pożyczki online oferuje wiele firm pozabankowych, co można sprawdzić m.in. w serwisie Sowa Finansowa. Wielu pożyczkodawców wychodzi przy tym naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując tzw. chwilówki za 0 zł. To rozwiązanie, którego istotą jest zwrot pożyczonych pieniędzy bez doliczonych odsetek oraz prowizji.

Na rynku pożyczkowym dostępnych jest wiele firm pozabankowych proponujących pożyczki na korzystnych warunkach. O podmiotach, które wprowadzają do swojej oferty przeczytasz w artykule https://sowafinansowa.pl/artykuly/nowe-pozyczki-chwilowki/.

Które rozwiązanie wybrać?

Tylko od ciebie zależy, na jaką pomoc finansową się zdecydujesz. Przeanalizuj wady i zalety poszczególnych rozwiązań, co z pewnością ułatwi wybór. Weź przy tym pod uwagę swoje oczekiwania i potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...