1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

21 duchownych różnych Kościołów spotkało się u marszałka województwa

Olsztyn21 duchownych różnych Kościołów spotkało się u marszałka województwa

W dorocznym spotkaniu ekumenicznym organizowanym przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina udział wzięło 21 duchownych różnych Kościołów na Warmii i Mazurach.

reklama

Tradycyjnie już noworoczne spotkania ekumeniczne odbywają się w styczniu w stolicy regionu. Organizowane są od początku funkcjonowania samorządu województwa, czyli od 1999 roku i odbywają się z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który rozpoczyna się 18 stycznia.

Jak podkreśla marszałek Gustaw Marek Brzezin „Doroczne spotkanie ekumeniczne traktujemy jako sposobność do przedstawienia sytuacji gospodarczej i szans rozwoju województwa, do swoistego podsumowania społeczno-ekonomicznego, ale przede wszystkim jako okazję do wspólnej refleksji w tym trudnym czasie”. I dodaje, że „Cieszy tak liczny udział duchownych w naszym spotkaniu, co mieliśmy możliwość wyrazić w rozmowach o zgodnym współistnieniu w bogatym kulturowo i wyznaniowo regionie warmińsko-mazurskim”.

Olsztyn. U grekokatolików rozpoczynają się święta Bożego Narodzenia. Część Ukraińców obchodziła je już w grudniu
reklama

W strukturach Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego funkcjonuje jedyna w Polsce komisja ds. mniejszości narodowych i etnicznych.

W spotkaniu, które odbyło się 11 stycznia, udział wzięli: Pastor Piotr Stachurski (Kościół Adwentystów Dnia Siódmego), Protosyncel Ks. Protojerej Jan Hałuszka (Kościół Bizantyjsko-Ukraiński), Dziekan ks. Protojerej Bogdan Sytczyk (Kościół Bizantyjsko-Ukraiński), Prezbiter Andrzej Seweryn (Kościół Chrześcijan Baptystów), Ks. Proboszcz Łukasz Stachelek (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Biskup Diecezji Mazurskiej Ks. Paweł Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Ks. Krzysztof Mutschmann (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Ks. Roland Zagóra (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Ks. Witold Twardzik (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Ks. Marcin Pilch (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Ks. Waldemar Eggert (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), Ks. Zbigniew Reichelt (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), Ks. Jan Ostryk (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), Ks. Artur Krzyczkowski (Kościół Polsko-Katolicki), Prezbiter Adam Giska (Kościół Zielonoświątkowy Zbór Twoja Przystań), Pastor Krzysztof Hawrus (Prezbiter Okręgu Północnego KS Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Chrześcijańska Społeczność” w Suwałkach), Ks. Jarosław Jaszczuk (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny), Pastor Zbigniew Chojnacki (Kościół Chrystusowy).

Abp warmiński: proszę wiernych o modlitwę w intencji zmarłego Benedykta XVI
reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jarosław K 👅 to gówno 🤭😊
15 stycznia 2023 17:39

Ooo kure*two katolickie na pierwszym planie.

Zdechły chomik
15 stycznia 2023 15:53

21 duchownych rożnych religii i tylko duchowny jednej z tych religii doi Polskę na potęgę.

Popularne

Ile miasto Olsztyn płaci za lekcje religii? Miliony!