-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Youtuberowi” z Ełku grozi 12 lat więzienia. Rafał Ś. czerpał zysk z patologicznych transmisji

Ełk"Youtuberowi" z Ełku grozi 12 lat więzienia. Rafał Ś. czerpał zysk z...

26-letni mieszkaniec Ełku został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Ełku o psychiczne znęcanie się nad osobami bezdomnymi. Mężczyzna czerpał z tego zyski.

reklama

Oskarżonemu zarzucono, że od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. znęcał się psychicznie nad osobami, które cierpiały na zaburzenia rozwoju umysłowego, uzależnienia od alkoholu oraz bezdomność.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel „Pokrzywdzonymi było pięć ustalonych osób oraz inne osoby, których tożsamości nie ustalono. Wszyscy byli bezdomnymi”.

reklama

Mężczyzna miał transmitować, nagrywać oraz publikować na YouTube filmy z udziałem pokrzywdzonych. Wszystkie nagrania miały charakter ośmieszający, poniżający i uwłaczający godności ludzkiej, a oskarżony uczynił z tego stałe źródło dochodów. Pobierał on opłaty od internautów za możliwość komentowania zachowania osób bezdomnych.

Sam komendant wojewódzki jest zdumiony. Zaczyna się odradzać bardzo złe zjawisko

Oskarżonemu za znęcanie się nad osobą nieporadną i uczynienie sobie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Akt oskarżenia przeciwko 26-latkowi w tej sprawie skierowała już prokuratora do Sądu Rejonowego w Ełku.

reklama

O sprawie zrobiło się głośno rok temu, kiedy jedna z mieszkanek Ełku poinformowała lokalne media o tym, iż mężczyzna zwany w internecie jako „Papa Smerfik” miał w wynajętej kawalerce gromadzić osoby bezdomne. Sprawą zajęła się redakcja Interwencji Polsatu, która poinformowała, że mężczyzna „Kupuje im alkohol i inne używki, a następnie transmituje ich patologiczne zachowania w internecie. Na upokarzaniu bezdomnych Rafał Ś. zarabia pokaźne sumy”.

Patostreaming oznacza internetowe transmisje o cechach różnego rodzaju patologii, które zawierają przemoc, treści wulgarne i obsceniczne. Zjawisko to charakteryzuje się regularnym publikowaniem patologicznych treści i zarabianiu na tym.

Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

CBŚP Olsztyn zatrzymała mężczyznę, który chciał kupić broń, by zabić policjanta