-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Grupy Speed osłupieli podczas kontroli. Małżeństwo zrobiło to w pędzącym samochodzie

OlsztynPolicjanci z Grupy Speed osłupieli podczas kontroli. Małżeństwo zrobiło to w pędzącym...

W dłuższy niż zwykle weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 20 kolizji drogowych. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, a także zabezpieczali ulice miasta podczas organizowanego Orszaku Trzech Króli.

reklama

W piątek (06.01.2023r.) olsztyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy wsparciu policjantów z OPP w Olsztynie zabezpieczali Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Przejście orszaków odbywało się z tymczasową zmianą organizacji ruchu.

W sobotę (07.01.2023r.) funkcjonariusze z olsztyńskiej Grupy Speed podczas kontroli prędkości na drodze S-51 na wysokości m. Tomaszkowo zarejestrowali przekroczenie prędkości przez osobowego mercedesa – pomiar 163 km/h przy ograniczeniu 120 km/h. Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu.

Zaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji
reklama

Podczas wyprzedzania zauważyli, że na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna. W momencie kontroli mercedesa na tym samym miejscu siedziała już 43-letnia kobieta. 42-letni kierowca osobowego mercedesa przyznał się do popełnionego wykroczenia. Zdecydował się na manewr przesiadki z obawy przed konsekwencjami, ponieważ miał już zatrzymane prawo jazdy. Kobieta została ukarana za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
9 stycznia 2023 15:48

Jak zakończyła się sprawa spowodowania wypadku przez policjanta w oznakowanym BMW na skrzyżowaniu Lubelskiej i Składowej?

Popularne

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła