3 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pierwsze w 2023 roku ślubowanie nowych policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiego

WiadomościPierwsze w 2023 roku ślubowanie nowych policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiego

W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi – tak odbyło się pierwsze w 2023 roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiego. Szeregi Policji w regionie zasiliło grono 11 policjantek i 41 policjantów, którzy ślubowali „służyć wiernie Narodowi”. Po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu będą pomagać i chronić podczas służby na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich.

reklama

Aktualnie w warmińsko-mazurskim garnizonie służbę pełni ponad 3600 policjantów. To grono zasiliło 52 funkcjonariuszy, którzy w czwartek (05.01.2023) uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W tej uroczystej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie towarzyszyli im bliscy oraz nowi przełożeni, a wśród nich insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.

Lokalny wątek tajemniczej akcji na Bałtyku. Co Hiszpanie robili w Iławie?
reklama

Po ślubowaniu, nowych policjantów czeka półroczne szkolenie podczas kursu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, po którego ukończeniu wrócą do swoich macierzystych jednostek. Większość nowych policjantów służbę rozpocznie w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. Pozostali zasilą komendy miejskie i powiatowe w Olsztynie, Elblągu, Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Olecku, Piszu, Szczytnie i Węgorzewie.

Czwartkowe ślubowanie policjantów było pierwszym w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku. W całym 2022 roku do służby w regionie przyjętych zostało 188 osób.

reklama

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Na Warmii i Mazurach na osoby, które chcą swoją życie zawodowe związać z policyjnym mundurem, czeka aktualnie 76 wakatów. Przyjęcia do służby w 2023 roku zaplanowano:

  • 27 lutego
  • 5 maja
  • 3 lipca
  • 23 sierpnia
  • 27 października
  • 28 grudnia
Olsztyńskie służby w Sylwestra zabrały rodzicom 1,5 rocznego syna. Przerażające, że robili to razem z grupą znajomych

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
7 stycznia 2023 16:34

była salwa honorowa z granatnika?

Cyber giej z żoliboża
7 stycznia 2023 17:50

Pisowski pacholy się mnożą

Popularne

Sam komendant wojewódzki jest zdumiony. Zaczyna się odradzać bardzo złe zjawisko