-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Basen do ogrodu — jak rodzaj wybrać?

Materiał zewnętrznyBasen do ogrodu — jak rodzaj wybrać?

Nasze ogrody stanowią dla nas dodatkową przestrzeń, która możemy zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami. Nic więc dziwnego, że wiele osób obecnie decyduje się na to, by urozmaicić własny ogród basenem. Daje on nieograniczone możliwości świetnej zabawy, a z pewnością świetnie sprawdza się w sezonie letnim, kiedy możemy się w nim spokojnie ochłodzić. Niemniej jednak baseny ogrodowe są maksymalnie zróżnicowane. Jaki więc warto wybrać do swojego ogrodu?

Baseny ogrodowe i materiał ich wykonania – który sprawdzi się najlepiej?

reklama

Baseny ogrodowe – jak zostało to już wspomniane – mogą być maksymalnie zróżnicowane. Co ciekawe, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ich rozmiar, ale przede wszystkim o materiały, z jakich zostały one wykonane. Obecnie na rynku możemy wybrać baseny ogrodowe, które zaprojektowane zostały z wykorzystaniem:

  • drewna;
  • stali lub stopów innych metali;
  • tworzyw sztucznych.

Baseny ogrodowe wykonane z drewna można śmiało określić jako baseny całoroczne. Są one wykonane z wysokiej jakości drewna, zaś w środku są one wyłożone odpowiednim tworzywem, który zapobiega wyciekom wody. Drewno oczywiście zostało odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Tego typu baseny całoroczne z pewnością stanowią niezwykle atrakcyjną i estetyczną ozdobę ogrodu. Prezentują się on w sposób efektowny i spektakularny. Warto jednak zauważyć, że konstrukcja takich basenów jest niezwykle ciężka, więc uniemożliwia to np. zmianę miejsca basenu w ogrodzie. Drugim rodzajem basenów są baseny stelażowe, które wykonane zostały ze stali lub stopów innych metali – jeśli chodzi o stelaż – a następnie zostały one okryte tworzywami sztucznymi.

9_max-457-122.jpeg
reklama

Źródło grafiki: Sklep www.s-mumo.pl

reklama

Takie baseny ogrodowe są lekkie i wyjątkowo bezpieczne. Stalowe rusztowanie zapewnia całemu zbiornikowi ogromną stabilność, która sprawdza się szczególnie wtedy kiedy z basenu będą korzystać małe dzieci. Wiele osób wskazuje jednak na to, że takie baseny ogrodowe wymagają dość dużo czasu, by je rozłożyć i przygotować do napełnienia wodą. Ostatnim rodzajem basenów ogrodowych z jakimi się spotkamy, to klasyczne i tradycyjne baseny wykonane z tworzyw sztucznych. Jest to najbardziej mobilny i praktyczny rodzaj basenów, gdyż możemy wypuścić z nich powietrze, złożyć i zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Niemniej jednak warto podkreślić, że te baseny ogrodowe nie są tak atrakcyjne i stabilne jak np. wspomniane już baseny całoroczne i baseny stelażowe. Warto więc się zastanowić, czy aby na pewno będą one rozwiązaniem praktycznym.

Jaki więc rodzaj basenu ogrodowego warto wybrać?

Jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i estetyce naszego ogrodu, wówczas nasz wybór powinien sprowadzić się albo do basenów całorocznych, albo do basenów ogrodowych. To właśnie one traktowane są jako najlepsze i najstabilniejsze baseny ogrodowe, które pozwalają na estetyczne ozdobienie i urozmaicenie przestrzeni ogrodowej. Warto więc dokładnie sprecyzować swoje potrzeby, a następnie na ich podstawie dokonać właściwego wyboru. Baseny ogrodowe stelażowe oraz baseny całoroczne wykonane z drewna mają wiele różnic, a największą z nich może być cena. Łatwo można się bowiem domyślić, że baseny wykonane z drewnianej ramy będą o wiele droższym rozwiązaniem, niż klasyczne modele rozkładane na stelażu. Tak więc każde baseny ogrodowe posiadają zarówno swoje wady jak i swoje zalety. Warto je przeanalizować, a jednocześnie zwrócić uwagę na to, jaki dokładnie model wpasuje się idealnie w naszą przestrzeń ogrodową. Wówczas możemy dobrać odpowiedni rozmia i materiał wykonania basenu tak, by spełnił on zarówno nasze potrzeby jak i nasze oczekiwania.

Baseny ogrodowe są obecnie jednym z najpopularniejszych dodatków do ogrodu. Z pewnością świetnie spełniają one swoją rolę dekoracyjną, a także i praktyczną. Niemniej jednak musimy podjąć wybór odnośnie tego, czy interesują nas baseny całoroczne, stelażowe czy wykonane z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, że baseny ogrodowe mają spełnić nasze oczekiwania i być dopasowane idealnie do naszych preferencji.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Renata
9 stycznia 2023 10:28

W ubiegłym roku i my staliśmy przed dylematem jaki basen wybrać. Koniec końców postawiliśmy na ten z berndorf ze stali. Wysoka jakość wykonania i łatwe czyszczenie. Będzie służył przez wiele lat

Popularne