15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku

OlsztynMamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim...

Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku. W czołówce tych najpopularniejszych nadal przeważają te tradycyjne.

reklama

Taka sytuacja nie zmienia się od kilku lat. Choć w czołówce są pewne przetasowania, niektóre z imion nadal pojawiają się pośród tych najpopularniejszych.

Pośród dziewczynek jest nowa liderka. W minionym roku w Olsztynie rodzice najchętniej nadawali córkom imię Hanna (81 razy). Zdystansowała ona Zuzannę (77), która była najpopularniejsza w minionym roku oraz Zofię (66), która liderowała zestawieniu w 2019 i 2020 roku. Wśród najpopularniejszych pięciu imion żeńskich były w poprzednim roku jeszcze Maja (65) i Maria (56).

reklama

Wśród chłopców niekwestionowanym królem od kilku lat jest Aleksander. W minionych 12 miesiącach takie imię w olsztyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego zostało wpisane 107 razy. Na kolejnych miejscach znaleźli się Antoni (102), Jan (99), Nikodem (95) oraz Jakub (80).

Jeśli chodzi o najrzadsze imiona, to pośród dziewczynek były to Dalia, Bianka, Sabina, Jowita i Dorota. Natomiast wśród chłopców – Sergiusz, Juliusz, Nathan, Dorian i Colin.

W przypadku ślubów tych zawartych przed kierownikiem USC było 256, natomiast przed duchownym 203. Odnotowano 2806 zgonów.

reklama

W 2022 roku w Olsztynie zostało zarejestrowanych 4322 dzieci, w tym koło 100 więcej chłopców niż dziewczynek.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia