3 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Lotnisko w Szymanach obsłużyło w ubiegłym roku 113 tys. podróżnych

SzczytnoLotnisko w Szymanach obsłużyło w ubiegłym roku 113 tys. podróżnych

Lotnisko w mazurskich Szymanach pod Szczytnem odprawiło w ubiegłym roku 113,2 tys. pasażerów. Lotnisko liczy na to, że poziom ruchu pasażerskiego wróci do czasów sprzed pandemii za dwa lata.

reklama

Rzecznik prasowy lotniska w Szymanach na Mazurach Dariusz Naworski poinformował, że w ubiegłym roku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyło się 2.666 operacji lotniczych, w ramach których odprawiono 113,2 tys. pasażerów.

„Jest to 140 proc. wzrost w stosunku do ruchu pasażerskiego w 2021 roku. Pomimo dużego wzrostu liczby pasażerów w skali roku, ruch pasażerski udało się odbudować do poziomu blisko 75 proc. w stosunku do wyniku z 2019 roku, czyli ostatniego pełnego roku przed pandemią Covid-19 i najlepszego w historii warmińsko-mazurskiego portu pod względem liczby obsłużonych podróżnych” – poinformował Naworski i dodał, że prognozy branżowe przewidują, że pełna odbudowa ruchu lotniczego na europejskich lotniskach może być możliwa dopiero w 2025 roku.

Wizz Air wstrzymuje loty z Szyman
reklama

„Rok 2022 na lotnisku Olsztyn-Mazury był czasem intensywnego rozwoju sektora usług cargo” – podał Naworski i dodał, że wykonano 31 operacji transportu towarów, w ramach których odprawiono łącznie ponad 70 ton ładunków. „Ważnym krokiem w rozwoju tego rodzaju działalności było nawiązanie współpracy z Welcome Airport Services – liderem branży agentów handlingowych w Polsce” – dodał rzecznik lotniska w Szymanach.

Naworski zapowiedział, że w bieżącym roku siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury będzie obejmowała stałe, całoroczne kierunki oraz krajowe trasy sezonowe linii lotniczej Ryanair z/do Wrocławia i Krakowa, które wrócą do rozkładu lotów wiosną tego roku. Obecnie z Szyman można polecić do Londynu i Dortmundu. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sarw
4 stycznia 2023 09:46

byłoby więcej gdyby marszałek województwa przyłozył sie do organizacji siatki połączeń!! Teraz kończą remont lini kolejowej Ostrołeka- Chorzele (do granicy woj mazowieckiego) dalej do Szyman i Szczytna linia nalezy do woj warmińsko mazurskiego. Gdyby marszałek wyremontował ten odcinek Wielbark – Chorzele (to raptem 15 km) to ludzie z Ostrołeki i okolic mogliby korzystać z tego lotniska. Nastepna sprawa to kiepski połączenia w województwie gdzie ludzie z terenu nie moga dojechać do Olsztyna i dalej do Szczytna bo busiarze jeżdzą na krótkich trasach lub tylko tych gdzie można kosić kasę. Inne tereny to pustynia komunikacyjna- wykluczenie komunikacyjne… Za komunikację wojewódzką odpowiada… Czytaj więcej »

Czytek
4 stycznia 2023 08:24

Wylot z Olsztyna do Krakowa ok. godz. 22:00. Dla kogo to? Przylecieć i spać? Kolejna sprawa dojazd z Olsztyna.

Popularne

Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air