-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia

OlsztynPrezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu...

Prezydent Olsztyna wydał zarządzenie dotyczące oszczędzania energii w urzędzie. Czytamy w nim, że urzędnicy mają odłączać z sieci nieużytkowane urządzenia, listwy zasilające, lub drukarki i bez powodu nie włączać oświetlenia w pomieszczeniach.

reklama

Zarządzenie prezydenta Olsztyna „w sprawie ograniczenia zużycia energii elektrycznej w Urzędzie Miasta Olsztyna” jest pierwszym zarządzeniem wydanym w tym roku przez Piotra Grzymowicza.

Czytamy w nim, że pracownikom ratusza nakazuje się m.in. wprowadzać komputer lub inne urządzenia w „stan uśpienia” w przypadku ich nieużywania, nie pozostawiać w gniazdkach ładowarek i zasilaczy urządzeń służbowych po zakończeniu ładowania, a nowe sprzęty elektryczne mają być kupowane „w oparciu o kryterium najwyższej możliwej klasy energetycznej”.

reklama

Urzędnikom przypomniano o obowiązku gaszenia światła w pomieszczeniach, „w których aktualnie nie przebywają osoby”, mają też „wyłączać oświetlenie na korytarzach, w przypadku, gdy naturalne oświetleni jest wystarczające”. W pomieszczeniach socjalnych mają być odłączane z sieci urządzenia, które pozostają w trybie czuwania. Po zakończeniu pracy urzędnicy mają wyłączać, a nie wygaszać komputery, gasić drukarki i listwy zasilające.

Prezydent Grzymowicz zaprezentowany budżet Olsztyna na 2023 rok

Zakazano podłączania prywatnych urządzeń do sieci energetycznej ratusza i używania przenośnych klimatyzatorów, czy grzejników. Wyłączone mają być lampki i inne ozdoby.

reklama

Kierownictwu ratuszowych wydziałów wskazano, że „powinni uwzględniać okoliczność, iż rekomenduje się taki sposób organizacji pracy w komórkach organizacyjnych, który będzie wpływał na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, w szczególności poprzez zagęszczenie liczby pracowników w pomieszczeniach, z uwzględnieniem norm bhp”.

Urzędnikom, którzy nie będą przestrzegali zasad dotyczących oszczędzania energii zagrożono karami.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
3 stycznia 2023 15:17

A wystarczy wydobywać węgiel i żyć normalnie i nie wierzyć w te ekoglupoty.

Johny Tramwayarz
4 stycznia 2023 08:49

Czemu nie wydano wyłączenia infrastruktury tramwajowej? To dopiero byłaby oszczędność energii! Ah tak, przecież tramwaje są ekologiczne bo elektryczne, sprzęty i oświetlenie już nie :)))

Popularne

Ilu 100-latków na Warmii i Mazurach pobiera świadczenia ZUS?