fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policja zatrzymała podejrzanych o pedofilię

policja zatrzymany pedofilia

Kryminalni z Nowego Miasta Lub. wspólnie z policjantami zwalczającymi cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Po pierwszym niepokojącym sygnale i ustaleniach policyjnych ekspertów z zakresu przestępczości internetowej funkcjonariusze weszli do mieszkania jednego z podejrzanych i tam zastali sprawców. Czynności policyjne w tej sprawie nadal trwają. 

Zaczęło się od tego, że nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o możliwości popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem dziecka. Po otrzymaniu tej informacji, funkcjonariusze weryfikowali ją m.in. wykorzystując narzędzia teleinformatyczne oraz wiedzę ekspertów z zakresu zwalczania cyberprzestępczości. Ich obawy potwierdziły się.

https://www.youtube.com/watch?v=SvVEtk8B5ks&feature=youtu.be

W związku z tym 10 września br. miejscowi funkcjonariusze wspierani przez specjalistów Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie w mieszkaniu na terenie Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali obu podejrzanych: 26-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego oraz 33-letniego mieszkańca powiatu nowomiejskiego.

policja zatrzymany pedofilia 2Jak podaje Komenda Wojewódzka z Olsztyna, podczas przeszukania zajmowanych przez mężczyzn pomieszczeń policjanci zabezpieczyli pliki z filmami, zdjęciami, płyty CD, DVD, telefony, komputer. Obecny podczas czynności biegły szybko ocenił, że materiał dowodowy w poważnym stopniu obciąży zatrzymanych. Ostatecznie usłyszeli oni zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie. Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci, jest dla nas priorytetowa – mówi podinsp. Leszek Róziecki, Naczelnik Wydz. dw z Cyberprzestępczoscią KWP w Olsztynie. – Przede wszystkim ustalamy i docieramy do innych pokrzywdzonych. Najważniejsze dla nas to ochrona dzieci. Szczegółowo sprawdzamy zawartość zabezpieczonych nośników i charakter zapisanych na nich materiałów. Ustalamy, czy podejrzani mieli kontakty z innymi osobami, które mogły być zainteresowane materiałami pornograficznymi z udziałem dzieci, czy sprawcy czerpali z tego korzyści. Podkreślam, najważniejsze jest to, że usunęliśmy zagrożenie i zrobimy wszystko, aby materiał dowodowy był przed sądem bezdyskusyjny i aby sprawcy nie wyszli z więzienia przez najbliższe kilkanaście lat.

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...