fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Policja zatrzymała podejrzanych o pedofilię

Nowe Miasto LubawskiePolicja zatrzymała podejrzanych o pedofilię

policja zatrzymany pedofilia

reklama

Kryminalni z Nowego Miasta Lub. wspólnie z policjantami zwalczającymi cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Po pierwszym niepokojącym sygnale i ustaleniach policyjnych ekspertów z zakresu przestępczości internetowej funkcjonariusze weszli do mieszkania jednego z podejrzanych i tam zastali sprawców. Czynności policyjne w tej sprawie nadal trwają. 

Zaczęło się od tego, że nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o możliwości popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem dziecka. Po otrzymaniu tej informacji, funkcjonariusze weryfikowali ją m.in. wykorzystując narzędzia teleinformatyczne oraz wiedzę ekspertów z zakresu zwalczania cyberprzestępczości. Ich obawy potwierdziły się.

reklama

https://www.youtube.com/watch?v=SvVEtk8B5ks&feature=youtu.be

W związku z tym 10 września br. miejscowi funkcjonariusze wspierani przez specjalistów Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie w mieszkaniu na terenie Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali obu podejrzanych: 26-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego oraz 33-letniego mieszkańca powiatu nowomiejskiego.

reklama

policja zatrzymany pedofilia 2Jak podaje Komenda Wojewódzka z Olsztyna, podczas przeszukania zajmowanych przez mężczyzn pomieszczeń policjanci zabezpieczyli pliki z filmami, zdjęciami, płyty CD, DVD, telefony, komputer. Obecny podczas czynności biegły szybko ocenił, że materiał dowodowy w poważnym stopniu obciąży zatrzymanych. Ostatecznie usłyszeli oni zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie. Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci, jest dla nas priorytetowa – mówi podinsp. Leszek Róziecki, Naczelnik Wydz. dw z Cyberprzestępczoscią KWP w Olsztynie. – Przede wszystkim ustalamy i docieramy do innych pokrzywdzonych. Najważniejsze dla nas to ochrona dzieci. Szczegółowo sprawdzamy zawartość zabezpieczonych nośników i charakter zapisanych na nich materiałów. Ustalamy, czy podejrzani mieli kontakty z innymi osobami, które mogły być zainteresowane materiałami pornograficznymi z udziałem dzieci, czy sprawcy czerpali z tego korzyści. Podkreślam, najważniejsze jest to, że usunęliśmy zagrożenie i zrobimy wszystko, aby materiał dowodowy był przed sądem bezdyskusyjny i aby sprawcy nie wyszli z więzienia przez najbliższe kilkanaście lat.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotrek
23 września 2015 17:15

Chociaż raz jest jakiś pożytek z tej cholernej “policji”.

Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji