1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Abp warmiński: proszę wiernych o modlitwę w intencji zmarłego Benedykta XVI

OlsztynAbp warmiński: proszę wiernych o modlitwę w intencji zmarłego Benedykta XVI

Arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński prosi wiernych archidiecezji o modlitwę w intencji zmarłego emerytowanego papieża Benedykta XVI – poinformował rzecznik kurii w Olsztynie ks. dr kan. Marcin Sawicki.

reklama

Rzecznik prasowy kurii metropolitalnej w Olsztynie ks. kan. dr Marcin Sawicki przekazał, że arcybiskup Górzyński „wyraża ubolewanie i smutek z powodu śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI” i jednocześnie „jest wdzięczny za dar jego pontyfikatu”.

Za pośrednikiem rzecznika kurii metropolita warmiński zwrócił się do wiernych archidiecezji o modlitwę w intencji zmarłego papieża. „W niedzielę modlitwy dziękczynne za dar życia Zmarłego i w intencji życia wiecznego dla Niego będą się odbywały we wspólnotach parafialnych. Metropolita warmiński prosi wszystkich wiernych o modlitwę za zmarłego papieża” – przekazał ks. Sawicki.

Sanktuarium w Stoczku Klasztornym nowym Pomnikiem Historii
reklama

W sobotę modlitwa za zmarłego Benedykta XVI będzie odmówiona m.in. we fromborskiej archikatedrze – głównym kościele Warmii.

Ks. Sawicki w rozmowie zapowiedział, że w późniejszym terminie mszę za zmarłego Benedykta XVI odprawi metropolita warmiński – termin tego nabożeństwa zostanie podany w osobnym komunikacie.

reklama

Benedykt XVI zmarł w sobotę rano w wieku 95 lat.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tralala
31 grudnia 2022 15:00

temu frajerowi nawet papiezowac sie nie chcialo

Popularne

Ile miasto Olsztyn płaci za lekcje religii? Miliony!