fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Uwaga na oszustów! Proponują fałszywe złoto w zamian za pieniądze na benzynę

Wiadomości Uwaga na oszustów! Proponują fałszywe złoto w zamian za pieniądze na benzynę

„Zepsuł mi się samochód” lub „skończyło nam się paliwo”- w ten sposób próbują zachęcić zatrzymującą się na poboczu osobę, do udzielenia im „pomocy”. Mowa o oszustach, często sprawiających wrażenie obcokrajowcach, którzy w zamian za pieniądze na benzynę lub części samochodowe proponują fałszywe złoto. Pamiętaj o tym i nie daj się nabrać!

Sytuacja za każdym razem wygląda podobnie. Na poboczu drogi stoi auto, a obok niego zaniepokojony mężczyzna, często sprawiający wrażenie obcokrajowca. Zatrzymuje on przejeżdżające samochody i prosi kierowców o pomoc. Twierdzi, że skończyło mu się paliwo lub zepsuł mu się samochód. Nie ma pieniędzy, żeby zatankować, czy też kupić części zamienne. Prosi o gotówkę proponując w zamian „złotą” biżuterię, łańcuszki, bransoletki, sygnety.

Wszystko wydaje się być w porządku, a kupno drogocennych przedmiotów za „zaledwie” kilkaset złotych może być okazją. Niestety, w ten sposób dało oszukać się już kilku mieszkańców powiatu. Zakupione przez nich „złoto” okazywało się być tombakiem.

Policjanci ostrzegają przed robieniem tego typu „interesów”.

Oszustwo jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x