4 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Uwaga na oszustów! Proponują fałszywe złoto w zamian za pieniądze na benzynę

WiadomościUwaga na oszustów! Proponują fałszywe złoto w zamian za pieniądze na benzynę

“Zepsuł mi się samochód” lub “skończyło nam się paliwo”- w ten sposób próbują zachęcić zatrzymującą się na poboczu osobę, do udzielenia im “pomocy”. Mowa o oszustach, często sprawiających wrażenie obcokrajowcach, którzy w zamian za pieniądze na benzynę lub części samochodowe proponują fałszywe złoto. Pamiętaj o tym i nie daj się nabrać!

reklama

Sytuacja za każdym razem wygląda podobnie. Na poboczu drogi stoi auto, a obok niego zaniepokojony mężczyzna, często sprawiający wrażenie obcokrajowca. Zatrzymuje on przejeżdżające samochody i prosi kierowców o pomoc. Twierdzi, że skończyło mu się paliwo lub zepsuł mu się samochód. Nie ma pieniędzy, żeby zatankować, czy też kupić części zamienne. Prosi o gotówkę proponując w zamian “złotą” biżuterię, łańcuszki, bransoletki, sygnety.

Wszystko wydaje się być w porządku, a kupno drogocennych przedmiotów za “zaledwie” kilkaset złotych może być okazją. Niestety, w ten sposób dało oszukać się już kilku mieszkańców powiatu. Zakupione przez nich “złoto” okazywało się być tombakiem.

reklama

Policjanci ostrzegają przed robieniem tego typu “interesów”.

Oszustwo jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia