1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

CBŚP Olsztyn zatrzymała mężczyznę, który chciał kupić broń, by zabić policjanta

WiadomościCBŚP Olsztyn zatrzymała mężczyznę, który chciał kupić broń, by zabić policjanta

Policjanci CBŚP i komendy w Gdańsku zatrzymali Jana N. podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta – poinformowała rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.

reklama

Jak zaznaczyła policjantka, mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Teraz trafił na 3 miesiące do aresztu.

*nagranie wideo

reklama

Policjanci CBŚP z Olsztyna i gdańskiej komendy ustalili, że może być zagrożone życie i zdrowie jednego z pomorskich policjantów. Z ich ustaleń wynikało, że Jan N. chciał kupić broń i amunicję, żeby zabić jednego z funkcjonariuszy.

„Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby, znęcanie się nad członkami rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Zatrzymany mężczyzna posiadał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego” – zaznaczyła Jurkiewicz.

Sąsiedzka interwencja pomogła uratować życie
reklama

Przekazała, że na podstawie zebranego materiału dowodowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia, policjanci CBŚP zatrzymali Jana N. Prokurator przedstawił mu zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. Decyzją sądu zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
29 grudnia 2022 10:32

mogl cwiknac psa z czarnoprochowca

Popularne

Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany