16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Jaki wybrać wózek widłowy używany?

Materiał partneraJaki wybrać wózek widłowy używany?

Wózki widłowe umożliwiają szybki i sprawny przewóz elementów o znacznym ciężarze i sporej masie. Podczas zakupu takiego pojazdu możesz zdecydować się na nowe lub używane modele. W takim przypadku najważniejsze jest to, żebyś postawił na typ dostosowany do Twoich potrzeb. Dlatego weź pod uwagę cechy poszczególnych rodzajów, a wtedy przekonasz się, czy wózek widłowy używany sprawdzi się w Twoim przypadku.

reklama

Jakie są rodzaje wózków widłowych?

Podczas wyboru wózka widłowego możesz sugerować się jedynie podstawowym podziałem lub wziąć pod uwagę bardziej szczegółowe informacje i parametry. Dzięki temu zdecydujesz się na model maksymalnie dostosowany do prac, jakie ma wykonywać dany pojazd. Wózek widłowy używany może być spalinowy, gazowy bądź elektryczny. Jeśli zależy Ci na większej mocy, to zdecyduj się na dwie pierwsze wersje, które nadają się także do jazdy po otwartym terenie, a do tego mogą być wyposażone w napęd na cztery koła. 

Elektryczne wózki widłowe natomiast są cichsze i czystsze – niektóre z nich są nawet wyposażone w białe opony. Dlatego są idealne do sklepów czy magazynów. Jednocześnie są dość zwrotne, więc poradzą sobie nawet w wąskich alejkach czy trudno dostępnych miejscach.

reklama

Zwróć również uwagę na podział wózków widłowych – używanych i nowych – ze względu na ich przeznaczenie oraz funkcje. W końcu to tak ważne podczas wybierania najlepszego modelu.

Wózki widłowe czołowe

W przypadku używanych wózków widłowych czołowych waga podnoszonego towaru jest równa wadze samego pojazdu. Poza tym możesz przenosić asortyment przy pomocy wideł. Do dyspozycji masz również modele dostosowane do jazdy terenowej, które sprawdzą się nawet podczas jazdy w trudnych warunkach.

Wózki widłowe boczne

Już sama nazwa wskazuje na to, że wózki widłowe boczne mają możliwość bocznego załadunku asortymentu. Dlatego są chętnie wybierane do podnoszenia i transportowania nietypowych towarów np. podłużnych elementów. Wyróżniają się także wysokim zasięgiem w górę oraz imponującą zwrotnością.

reklama

Wózki widłowe podnośnikowe

Tego typu używane wózki widłowe podnośnikowe są też nazywane teleskopowymi, co wiąże się z ich wysokim wysięgiem. Jednak tak naprawdę wyróżniają się nie tylko dużym zasięgiem w górę, ale również bocznym. Oprócz tego mają dobre parametry związane z nośnością.

Wózki widłowe systemowe

Bez wątpienia wózki widłowe używane systemowe są naprawdę nowoczesne. Przede wszystkim ze względu na uniwersalne wykorzystanie i wysięg, który może mieć nawet kilkanaście metrów. Sprawia to, że te pojazdy mają wręcz nieograniczone zastosowanie.

Wózki widłowe wysokiego platformowe

Zazwyczaj tego typu wózki służą do transportu produktów. Wyróżniają się dodatkowym, wewnętrznym masztem. Z pomocą tego elementu możliwe jest podnoszenie różnych ładunków – zarówno cięższych, jak i lżejszych.

Wózki widłowe skrętne

Wózki widłowe skrętne wyróżniają się sporą zwrotnością, dlatego są chętnie wybierane do pracy w magazynach, sklepach budowlanych oraz hipermarketach. Dzięki ich budowie i poszczególnym parametrom dobrze sprawdzą się podczas poruszania się po wąskich alejkach czy trudno dostępnych miejscach.

Wózki widłowe podwieszane

Zaletą podwieszanych wózków widłowych – używanych i nowych – jest to, że mogą być bez problemu transportowane na innym pojeździe. Wystarczy je dobrze zabezpieczyć i zamocować z tyłu samochodu lub ciężarówki. To naprawdę spore ułatwienie, jeśli chcesz wykorzystać ten sprzęt do prac budowlanych, a jednocześnie zależy Ci na szerokim zasięgu swojej oferty.

Wózki widłowe specjalizowane

To dobre rozwiązanie w halach wysokiego składowania oraz tam, gdzie zależy Ci na maksymalnej precyzji. Jest to możliwe dzięki temu, że w wózkach widłowych specjalizowanych kabina operatora jest podnoszona razem z załadunkiem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia