11 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Pod Olsztynem powstanie gigantyczne centrum dystrybucyjne Lidla

OlsztynPod Olsztynem powstanie gigantyczne centrum dystrybucyjne Lidla

Lidl planuje otworzyć kolejne centrum dystrybucyjne – tym razem stawia na Gietrzwałd pod Olsztynem. Zmodernizuje też kilometr drogi.

reklama

Centrum dystrybucyjne Lidla w Gietrzwałdzie

Powiat olsztyński przyciąga inwestorów. We wrześniu swoje centrum dystrybucyjne, największe i najnowocześniejsze w Polsce, w Stawigudzie otworzyła Biedronka, stwarzając tym samym kilkaset nowych miejsc pracy.
Teraz ma powstać nowy obiekt tego typu: pod Olsztynem Lidl zamierza otworzyć swój kolejny magazyn. Przy okazji gmina Gietrzwałd zyska modernizację kilometra drogi.


– Radosną wiadomością jest decyzja wójta Gietrzwałdu, Jana Kasprowicza, który ściągnął inwestora pod nazwą Lidl, który będzie budował swoje centrum dystrybucyjne, a w drugim etapie sklep internetowy. Pierwszy etap to jest 7 hektarów. Oczywiście przy okazji wiemy już, że spółka zmodernizuje nam kilometr drogi prowadzącej do tego przedsiębiorstwa. W związku z tym mieszkańcy też otrzymają coś w zamian – powiedział radiu Eska starosta powiatu olsztyńskiego Andrzej Abako.

reklama

W Arboretum w Kudypach powstanie Warmiński Ryneczek Lidla?

Starosta Abako ma więcej pomysłów, jakie korzyści może przynieść mieszkańcom współpraca z siecią sklepów Lidl.
– A ja już ze swojej strony rzuciłem temat, że chciałbym, by w Arboretum w Kudypach powstał Warmiński Ryneczek Lidla. W związku z tym mam też nadzieję, że mieszkańcy całej naszej aglomeracji będą mogli skorzystać z tego, co Lidl oferuje już nie tylko jako dystrybutor tylko jako sprzedawca i będzie można w pięknej scenerii warmińskiej przyrody kupić sobie świeże produkty produkowane przez naszych wytwórców – powiedział.
Jesienią tego roku w województwie warmińsko-mazurskim Lidl otworzył dwa nowe sklepy: przy ulicy Toruńskiej 2 w Lubawie i przy ulicy Dąbrowskiego 9a w Iławie.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jedrula
26 grudnia 2022 23:19

Panie Abako. Wiem, że nie ma już litości dla polskiego handlu, ale proszę nie reklamować tak Lidla, bo to z daleka brzydko pachnie. Na Pana stanowisku tego robić nie wolno. Tłumaczenie, że da to dodatkowe miejsca pracy, w dzisiejszej sytuacji jest śmieszne. Uważam też, że radość mieszkańców z powodu modernizacji przez Lidl kilometra drogi dojazdowej do budowanego centrum jest niewielka. To nie Lidl zmodernizuje bezinteresownie drogę gminie, tylko gmina udostępni Lidlowi swoją drogę na potrzeby powstającego obiektu. Widzę, że dopuszcza Pan taką myśl, iż modernizację drogi dojazdowąej do Lidla, mogła by sfinansować gmina Gietrzwald. Arboretum w Kudypach zamienić pan chce… Czytaj więcej »

:)))
28 grudnia 2022 08:05

Co na to k… z dywit?

Polecane
Ogłoszenia