1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pogoda na Sylwestra. Fatalna prognoza

WiadomościPogoda na Sylwestra. Fatalna prognoza

Sylwestrowa noc będzie na plusie, więc Nowy Rok można przywitać na świeżym powietrzu. Deszcz tylko na północy kraju, tam warto pamiętać o parasolach, by nie nakapało do kieliszków z szampanem – radzi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

reklama

„Po świętach Bożego Narodzenia na chwilę się ochłodzi. Temperatura w nocy spadnie delikatnie poniżej zera. Przewidywane minimalne temperatury to od ok. minus 3 st. C do minus 1. Natomiast później, czyli w okolicach 30 i 31 grudnia, znów do Polski napłynie cieplejsze powietrze” – mówi Walijewski.

Zarówno ostatni dzień tego roku, jak i pierwszy nowego zapowiada się relatywnie ciepły. Termometry pokażą nawet 10 st. C. Tak będzie na całym zachodzie i południu kraju. Natomiast na północy i północnym wschodzie do 6–8 stopni na plusie.

Warmińsko-Mazurskie. Ostrzeżenia przed oblodzeniem i śniegiem
reklama

W nocy tylko na krańcach południowych może pojawić się mróz i to jedynie na terenach podgórskich. Minimalna temperatura od minus 3 do minus 1, w Małopolsce około zera, na Lubelszczyźnie podobnie. W pozostałej części kraju do +4 stopni.

Niewielki deszcz popada na Pomorzu Zachodnim, w północnej część Ziemi Lubuskiej, na północy Wielkopolski, w Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim. „Mieszkańcy tych regionów, którzy zamierzają świętować nadejście nowego roku w świeżym powietrzu powinni włożyć kurtki przeciwdeszczowe i wziąć parasol, żeby nie nakapało do kieliszków” – radzi rzecznik IMGW.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Synoptyk IMGW: nadchodzi najmroźniejsza noc tej zimy