-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

OlsztynZmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Od 1 stycznia nastąpią korekty na czterech liniach olsztyńskiej komunikacji miejskiej. W pierwszych tygodniach stycznia zawieszone zostaną kursy niektórych autobusów, co ma związek ze zdalnym trybem zajęć w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim- podał olsztyński magistrat.

reklama

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, końcówka roku to tradycyjnie już zmiany w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej. Nowości czekają pasażerów niektórych linii także z początkiem następnego roku.

Część zmian to rozwiązania wprowadzone czasowo w związku z świętami i zazwyczaj mniejszym obłożeniem linii w tym czasie. Od nowego roku zostanie wprowadzona także długoterminowa korekta części rozkładów.

reklama

W sobotę (24 grudnia) olsztyńska komunikacja miejska będzie kursować według rozkładów oznaczonych jako soboty. 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia należy spoglądać na rozkład „Niedziele i święta”. Natomiast między świętami a Nowym Rokiem (27-30 grudnia) autobusy i tramwaje będą jeździć zgodnie z rozkładem „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”.

W Olsztynie gapowicze zapłacą więcej za brak biletu

Między 2 a 5 stycznia oraz od 9 do 13 stycznia będzie obowiązywać rozkład „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”. Zostanie ograniczone kursowanie autobusów nr 103 oraz 130, natomiast zawieszone będą linie 303, 305, 309. Ma to związek ze zdalnym trybem zajęć w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

reklama

Poza tym 6 i 8 stycznia (piątek oraz niedziela) będzie obowiązywać rozkład jazdy oznaczony „Niedziele i święta”.

Od 1 stycznia nastąpią też korekty na czterech liniach. Decyzją gminy Barczewo zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach 114 i 124 rano i po południu. Ponadto na linii 124 jeden kurs w godzinach porannych i jeden kurs w godzinach popołudniowych wykonywany będzie z zajazdem do nowych przystanków w Nikielkowie – „Nikielkowo-Słowikowa” (na ul. Lawendowej w pobliżu Słowikowej) i „Nikielkowo-Bazyliowa” (w pobliżu skrzyżowania Miętowa-Bazyliowa).

Rozpoczęła się wymiana części przystankowych wiat

Wszystkie kursy z przystanku „Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia” na linii 126 będą się rozpoczynać minutę wcześniej. Na reszcie trasy rozkład pozostanie bez zmian. Na linii 129 nastąpi korekta godzin odjazdów i czasów przejazdów. Ponadto przystanek „Tomaszkowo-Miody” w obu kierunkach będzie funkcjonował jako stały (zamiast „na żądanie”). 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ziomek
25 grudnia 2022 11:48

Linia 103 jest nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich tych, którzy muszą korzystać z tego autobusu. Ograniczyli ilość kursów i ludzie będą mieli teraz problem. Pozabierali autobusy w tych godzinach, w których jeździ sporo ludzi. I co teraz oni zrobią? Zima jest i jest zimno. Studenci mają wolne, ale większość innych osób, musi jakoś się przemieszczać. 103 jest jedynym środkiem transportu, dla większości ludzi. Przez brak myślenia, sporo ludzi zostanie pozbawiona transportu do domu, czy pracy. Gratuluję.

Ja
25 grudnia 2022 21:21

Ja jestem ciekawa czemu studenci mają zdalne?

Popularne

W Olsztynie gapowicze zapłacą więcej za brak biletu