1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W wigiliach dla potrzebujących weźmie udział ponad pół tysiąca osób

OlsztynW wigiliach dla potrzebujących weźmie udział ponad pół tysiąca osób

W wigiliach organizowanych w Olsztynie przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej weźmie udział 350 osób. Około 200 osób spodziewanych jest na wigilii dla samotnych organizowanych przez Fundację Wolne Miejsce.

reklama

„Spodziewamy się 350 osób, które zapisały się wcześniej na wigilię, ale zawsze przygotowujemy więcej posiłków dla potrzebujących. Wigilia odbędzie się w trzech turach o 12.00, 13.30 i 14.30”- powiedział PAP dyr. Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba.

Na stołach w ośrodku Caritas przy ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie, jak co roku, pojawią się tradycyjne postne potrawy przygotowane na miejscu. Będzie kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki, karp w galarecie, śledzie oraz na deser ciasta i napoje zimne i ciepłe.

reklama

Jak podkreślił ks. Zięba, na wieczerzy wigilijnej w Caritas w większości goszczą co roku te same osoby. „Ale w tym roku będą też nowi podopieczni, którym pogorszyła się sytuacja życiowa. Cieszymy się też, kiedy osoby, które dotychczas korzystały z pomocy, już jej nie potrzebują, bo sami sobie radzą albo udało im się odbudować kontakty z rodziną” – powiedział.

Postawa godna pochwały. Nastolatkowie oddali znaleziony portfel

„Tak się dzieje z kobietami, które przebywają w domu samotnej matki. Zachęcamy je, by odnowiły relacje z rodziną, by móc spędzić święta w otoczeniu osób najbliższych”- dodał dyr. Caritas.

reklama

Uchodźcy z Ukrainy przebywający w Seminarium Duchownym Hozjanum czy placówkach w Rybakach i szkolnym schronisku młodzieżowym we Fromborku będą obchodzić święta Bożego Narodzenia 6 stycznia, zgodnie z obrządkiem wschodnim.

Około 200 osób spodziewanych jest na wigilii dla samotnych organizowanych przez Fundację Wolne Miejsce w Kuźni Społecznej w Olsztynie.

„Będą tradycyjne potrawy na stołach, będą życzenia, śpiewanie kolęd. Przygotowania trwały od kilku dni. Wigilia jest organizowana z pomocą Banku Żywności. Zaangażowało się ok. 40 wolontariuszy a także przedszkola, które przygotowały pierniczki oraz kartki z życzeniami”- powiedziała PAP Agnieszka Wiśniowska z oddziału olsztyńskiego Fundacji Wolne Miejsce.

Sąsiedzka interwencja pomogła uratować życie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Postawa godna pochwały. Nastolatkowie oddali znaleziony portfel