-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. Nadchodzi jeszcze większy mróz

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Nadchodzi jeszcze większy mróz

W czwartek w drugiej połowie dnia utrzyma się mroźna pogoda. Najzimniej -6 stopni będzie na Suwalszczyźnie i Pomorzu. Na południowym wschodzie popada śnieg – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska

reklama

Po południu na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Na zachodzie dość pogodnie. Na południu, w okolicy Bielska-Białej spadnie marznąca mżawka powodująca gołoledź.

Temperatura maksymalna od -6 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu, ok. -2 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 1 stopnia na południowym wschodzie.

reklama

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na południu i wschodzie kraju oraz w strefie nadmorskiej. Tam będzie padał śnieg. Na południowym wschodzie może padać marznąca mżawka lub deszcz powodujący gołoledź. Na Pomorzu wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników w niektórych powiatach
reklama

Temperatura minimalna od -15 stopni na Suwalszczyźnie, na Warmii i Mazurach i Pomorzu. Lokalnie temperatura może spaść nawet do -19 stopni. Na pozostałym obszarze od -10 do -3 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i wschodnich.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Wszystkie drogi przejezdne. Wiadomo gdzie było najzimniej w woj. warmińsko-mazurskim