4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn zostaje w tyle? Tłumy na I Jarmarku Świątecznym w Bartągu

OlsztynOlsztyn zostaje w tyle? Tłumy na I Jarmarku Świątecznym w Bartągu

Mieszkańcy Olsztyna, Jarot, Bartąga, Bartążka i okolicznych miejscowości położonych na terenie gminy Stawiguda przybyli na I Jarmark Świąteczny w Bartągu, który odbył się 11 grudnia. Organizatorem jest Klub Europejski Kuźnica w Jarotach.

reklama

Była to okazja, by wspólnie poczuć magię nadchodzących świąt, degustować warmińskie specjały, zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne stworzone przez lokalnych artystów. Nie zabrakło też dobrej zabawy.

Klub Europejski Kuźnica w Jarotach jest pokłosiem pierwszej edycji Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi w województwie warmińsko-mazurskim, która odbyła się w maju tego roku. – Od tego czasu spotykaliśmy się, poznawaliśmy swoje mocne strony, planowaliśmy działania… Dzisiaj o naszym istnieniu informujemy Państwa i zaczynamy realizować plany, zamierzenia i inicjatywy – mówi Michał Rzeszutek, prezes Klubu.

reklama

Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi to innowacyjny projekt liderski przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Jest pomysłem na otwarcie się na ludzi młodych, którzy interesują się Unią Europejską i są aktywni w swoich społecznościach lokalnych.

Jarmark Świąteczny to pierwsza inicjatywa Klubu, ale – jak zapowiadają organizatorzy – na pewno nie ostatnia.

– Chcemy działać i jak widać na stronie wydarzenia w portalu Facebook Jarmark cieszy się dużą popularnością – dodaje Monika Łączyńska-Boguska. – Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń na wystawców, myślę, że między innymi dlatego, że udostępniamy miejsca nieodpłatnie i sami robimy to pro bono. Uważam, że szczególnie teraz, po trudnych czasach pandemicznych, wybuchu wojny w Ukrainie i problemach, jakie niesie za sobą rosnąca inflacja, musimy się uczyć, być dla siebie milsi i bardziej się integrować w środowisku lokalnym.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
12 grudnia 2022 19:50

Brawo Bartag.

Z Brzezin
12 grudnia 2022 20:10

W Olsztynie tęczowe krowy i galeria z penisami. Brawo Bartąg.

Polecane
Ogłoszenia