1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak dobrze dobrać gogle narciarskie? Konkretne porady

Materiał zewnętrznyJak dobrze dobrać gogle narciarskie? Konkretne porady

Gogle narciarskie to podstawowa ochrona oczu każdego narciarza. Ich bardzo ważnym zadaniem jest ochrona tej wrażliwej części twarzy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie warto zapominać również o tym, że zabezpieczają oczy przed bardzo szkodliwymi promieniami UV, które działają wyjątkowo silnie w zimowych warunkach. Czy szukasz gogli na narty dla siebie? Przedstawiamy ci najważniejsze porady, jak je prawidłowo dobrać do swojej twarzy. Sprawdź to już teraz!

Zadbaj o odpowiedni rozmiar swoich narciarskich gogli

reklama

Narciarskie gogle są tarczą, które chronią oczy przed drobinkami śniegu, wiatrem, deszczem i nadmiernym słońcem. Noszenie ich podczas jazdy znacznie ją usprawnia, ponieważ bardzo poprawia widoczność. Jedyne, co warto zrobić, to odpowiednio dobrać swoje nowe gogle narciarskie. A tu przede wszystkim trzeba zadbać o wybranie prawidłowego ich rozmiaru, co nie jest taką prostą sprawą. Jak dobrze dopasować do swojej twarzy gogle na narty?

Odpowiedni wybór gogli jest kluczowy dla komfortu każdego narciarza. Chociaż nadal pojawiają się głosy, że są one niepotrzebne, a wręcz przeszkadzają podczas jazdy, bywają one coraz rzadsze. Obecna bardzo rozwinięta technologia sprawia, że gogle narciarskie cechuje nie tylko ogromna wygoda użytkowania, ale także bardzo duże bezpieczeństwo i świetna możliwość widzenia.

reklama

Przede wszystkim gogle na narty nie powinny być za duże. Jeżeli tak się stanie, mogą one zatykać nos, mocno się zsuwać, a zatem zmniejszać pole widzenia i utrudniać prawidłowe patrzenie na ewentualne przeszkody. Dlatego za duży rozmiar gogli to niebezpieczny pomysł zwłaszcza podczas jazdy na bardzo zatłoczonych albo stromych stokach. Natomiast zbyt ciasna ochrona na oczy będzie niewygodna. Gogle narciarskie dzieli się na męskie, damskie i dziecięce. Warto zastosować się ściśle również do tego podziału.

Załącznik:
gogle narciarskie.jpg

Jaki kształt soczewek w goglach na narty będzie najlepszy?

Jak dobrze dobrać gogle narciarskie? Konkretne porady Materiał zewnętrzny
reklama

Wysokiej jakości gogle narciarskie tworzy się z dwoma rodzajami soczewek: sferycznymi i cylindrycznymi. Większość z nich posiada także niezbędne filtry UV, UVB UVC. Który typ gogli na narty będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?

Gogle sferyczne

Gogle sferyczne odznaczają kulistymi soczewkami, które zakrzywiono w pionie oraz poziomie. Dają ogromne pole widzenia, silnie minimalizują refleksy świetlne i nie zniekształcają obrazu. Tego typu soczewki doskonale dopasowują się do oczu. Jednak modele gogli narciarskich sferycznych często są drogie, a przy tym także dość podatne na uszkodzenia. Jeżeli lubisz szybką, spontaniczną jazdę, podczas której nie brakuje niespodziewanych sytuacji, a niekiedy drobnych potknięć, wybierz raczej model ochrony na oczy, który odznacza się cylindrycznymi soczewkami.

Gogle cylindryczne

Gogle cylindryczne na pierwszy rzut oka wyglądają na płaskie. Są one jednak zaokrąglone jednak inaczej niż gogle sferyczne. W przypadku cylindrycznych soczewek pole widzenia przebiega od lewej do prawej. Jednak nie sprawia to, że jest ono nieduże czy ograniczone.

Co ważne, pionowe spłaszczenie może powodować nieco więcej odblasków. Według niektórych w goglach cylindrycznych widzenie preferyjne jest słabsze niż w ich odpowiednikach typu sferycznego. Jednak te pierwsze to odporniejsza i tańsza ochrona dla oczu każdego narciarza.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu gogli narciarskich dla siebie? Istotną kwestią jest także wybór odpowiedniego koloru soczewek. A ich najważniejsza cecha to procentowa przepuszczalność światła, którą należy dopasować do swoich potrzeb. Samych sukcesów w wyborze nowych gogli na narty! Powodzenia!

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne