1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na placu przed ratuszem stanęła choinka

OlsztynNa placu przed ratuszem stanęła choinka

Choć aura jeszcze niepewna i śnieg nie utrzymuje się zbyt długo, mamy jednak coraz więcej świątecznego klimatu. Rozświetlenie choinki rozpoczyna nieformalne odliczanie do Bożego Narodzenia.

reklama

Tradycji musiało stać się zadość. Na placu przed ratuszem już kilka dni temu stanęła choinka, która w później została przystrojona tradycyjnymi bombkami oraz światełkami. Jak co roku rozświetlono ją w Mikołajki.

A później na mieszkańców stolicy Warmii i Mazur czekała zabawa „Zdrowe i bezpieczne święta”„. Było tanecznie, nie zabrakło kolędowania. Pojawił się też Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty.

reklama

Świątecznych elementów nie brakuje w publicznej przestrzeni stolicy Warmii i Mazur. Wiele sklepów i instytucji już przygotowało specjalne wystawy. Wzdłuż ulic pojawiły się barwne światełka – świąteczny nastrój zapewnia niemal 60 iluminacji. Po torach kursuje natomiast „Tramwaj zwany świętowaniem”, czyli specjalnie udekorowany pojazd o numerze bocznym 3013.

Rozpoczął się odbiór choinek po świętach

A już w najbliższy weekend (10-11 grudnia) świąteczną atmosferę będzie można poczuć na Targu Rybnym i w staromiejskiej przestrzeni. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenie „Święta. Dobrze was widzieć”. Na scenie pojawią się m.in. Voo Voo i Mietek Szcześniak, będzie tradycyjny jarmark, a także wyjątkowy Bieg Mikołajów.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Cygan na socjalu
8 grudnia 2022 13:30

Nie stać was na socjal dla mnie i madek a choinke sobie stawiacie. Najpierw zaróbcie na nas.

Popularne

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia