-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

25-letnia matka na „bani” wjechała autem w baner „Biskupiec”. Podróżowała z 3-letnim synkiem

Olsztyn25-letnia matka na "bani" wjechała autem w baner "Biskupiec". Podróżowała z 3-letnim...

W sobotę (03.12.2022) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na rondzie przy Placu Wolności.

reklama

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że nieznana na tamten moment kierująca osobowym volkswagenem niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na środek ronda, gdzie uderzyła w baner świetlny.

Z relacji świadków wynikało, że kobieta odjechała z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. W tym samym czasie oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego z mieszkań przyjechała matka wraz z dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta miała podróżować autem i chwile wcześniej doprowadzić do kolizji.

reklama

Interweniujący policjanci natychmiast podjechali pod wskazany adres, gdzie przed jednym z bloków zauważyli uszkodzonego volkswagena. Natomiast w mieszkaniu zastali 25-latkę, która miała wsiąść za kierownicę auta. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że była nietrzeźwa. W jej organizmie krążyły prawie dwa promile alkoholu.

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji

Ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań. Zgodnie z procedurą przeprowadzono badanie retrospektywne, które ma wykazać, jaką ilość alkoholu kobieta mogła mieć w organizmie w chwili zdarzenia. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 25-latce. Z otrzymanych informacji wynikało również, że kobieta miała podróżować autem, wraz z 3-letnim synem. Chłopiec, którego zastano w mieszkaniu, był już pod opieką babci.

reklama


Trwają czynności mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia drogowego w centrum Biskupca oraz jego uczestników. Jeżeli okaże się, że 25-latka wsiadła za kierownicę auta w stanie nietrzeźwości, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze sporządzili dokumentację do sądu rodzinnego i nieletnich, którego zadaniem będzie dokładnie zbadanie zaistniałej sytuacji pod kątem sprawowania opieki nad dzieckiem przez rodzica w stanie nietrzeźwości.

Noworoczny wypadek. Dwie osoby zginęły w makabrycznych okolicznościach

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
[ ]
7 grudnia 2022 22:08

„Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa.” – JAROSŁAW KACZYŃSKI W EŁKU

No jak tam POwce i inne wściekłe macice? Buehehehe~!

Nein
7 grudnia 2022 12:49

Patologia chleje za 500+ a my musimy to utrzymywać

Popularne

Śmiertelny wypadek. Gałąź zabiła 58-letniego mężczyznę