2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn otrzymał ofertę na zakup prądu – cena wyższa 2,2 razy, niż w tym roku

OlsztynOlsztyn otrzymał ofertę na zakup prądu - cena wyższa 2,2 razy, niż...

We wtorek miasto Olsztyn otrzymało ofertę na zakup energii elektrycznej, którą złożyła spółka Energa Obrót SA z Gdańska. Oferta ta ma wartość około 100 mln złotych brutto dla całej grupy zakupowej, która obejmuje miasto oraz związane z nim podmioty. Cena prądu będzie ustalana co miesiąc na podstawie uśrednionych stawek giełdowych, a do ceny energii sprzedawca doliczy swoją marżę określoną w umowie. Finalna cena netto nie przekroczy 785 zł/MWh, zgodnie z maksymalną ceną określoną w ustawie o zamrożeniu cen energii na rok 2023.

reklama

Podmioty związane z miastem Olsztyn otrzymały jesienią ofertę na zakup energii elektrycznej, która była blisko sześć razy wyższa niż obecna. Dlatego też miasto zdecydowało się na kolejny przetarg, na którym ustalono zasadę ustalania ceny prądu co miesiąc.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, informuje, że ma nadzieję, że latem miasto będzie płacić mniej za energię, a cena prądu będzie ulegać zmianom w zależności od sytuacji na rynku. Olsztyn i blisko 400 innych podmiotów, takich jak Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Urząd Marszałkowski w Olsztynie i podległe mu jednostki, otrzymały propozycję zakupu energii elektrycznej blisko sześć razy wyższą niż obecna, co skłoniło miasto do przeprowadzenia kolejnego przetargu.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
7 grudnia 2022 09:33

Stara technika spekulantów zadziałała: na początku dajemy cenę zaporową by zejść do poziomu tylko dwukrotnie wyższego od pierwotnego. Tak zrobili z cukrem, na dodatek tylko w Polsce.

qwerty
7 grudnia 2022 20:49

Za to pobory szkodnika, jego zastępców i prezesów spółek komunalnych – maksymalne!

Polecane
Ogłoszenia