-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak zlokalizować dziecko za pomocą telefonu?

Materiał partneraJak zlokalizować dziecko za pomocą telefonu?

Masz za sobą pierwsze doświadczenia z dzieckiem, które nie wróciło do domu o wyznaczonym czasie? A może Twoja pociecha stoi u progu dojrzewania i wiesz, że najbliższe lata będą obfitować w trudne sytuacje, więc chcesz się do tego dobrze przygotować? Pomocna może być usługa, dzięki której namierzysz telefon swojego dziecka. Zobacz, jak to zrobić.

reklama

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym musi pogodzić się z coraz większą autonomią swojej pociechy. Znajomi i zainteresowania tak pochłaniają młodych ludzi, że ci nie zdają sobie sprawy z upływającego podczas spotkania czasu lub beztrosko lekceważą dane rodzicom słowo. Trudno zresztą oczekiwać od dziecka pełnego zrozumienia dla sytuacji, której jeszcze nigdy nie doświadczył – pełnej odpowiedzialności za drugiego człowieka i troski o niego. Przekonaj się, jak przy użyciu prostej aplikacji zadbać o bezpieczeństwo dziecka, nie ograniczając jego wolności.

A może wystarczy zaufanie?

Namierzanie telefonu może wydawać się nieetyczne – nic bardziej mylnego. Grunt to nie nadużywać tej możliwości i korzystać z niej wyłącznie wobec osoby, za którą jesteśmy odpowiedzialni i jedynie w sytuacji, w której nie mamy pewności, czy jest bezpieczna.

reklama

Na korzystanie z usługi namierzania telefonu nie decydują się wyłącznie osoby z dysfunkcyjnych środowisk, w których nie ma mowy o zaufaniu. Przeciwnie – w dużej mierze z możliwości lokalizacji telefonu dziecka korzystają troskliwi, opiekuńczy rodzice, którzy pozwalają dzieciom na stosowną do wieku eksplorację świata, ale chcą trzymać rękę na pulsie.

Jak namierzyć telefon dziecka?

Aby skorzystać z lokalizacji telefonu, musisz mieć dostęp do obu smartfonów: swojego oraz dziecka. Od Ciebie zależy, czy włączenie tej usługi utrzymasz w tajemnicy, czy też zrobisz to jawnie, by dziecko nie czuło się inwigilowane i znało powody, dla których się na to decydujesz.

reklama

Pierwszym krokiem będzie założenie konta w aplikacji Lokalizo i opłacenie dostępu do usługi. W kolejnym kroku musisz sparować urządzenia (swoje oraz dziecka) zgodnie z instrukcjami dostępnymi w aplikacji. I to wszystko – połączenie smartfonów w Lokalizo pozwoli Ci namierzyć urządzenie dziecka, gdy tylko będziesz tego potrzebować, martwiąc się o swoją pociechę.

Co oprócz lokalizacji telefonu?

W zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa pomogą Ci też inne funkcje aplikacji. Nie życzymy Ci absolutnie stresujących sytuacji wywołanych nagłym zniknięciem i milczeniem dziecka – gdyby jednak do tego doszło, poszukiwania ułatwi Ci z pewnością możliwość sprawdzenia nie tylko lokalizacji, ale też listy ostatnich połączeń telefonicznych wykonanych z telefonu dziecka. Lokalizo podpowie Ci, jak sprawdzić biling innej osoby, by upewnić się, że dziecko nie kontaktowało się z nikim niebezpiecznym.

Korzystanie z aplikacji jest proste, a może znacznie wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa – zarówno Twoje, jak i dziecka. Pamiętaj tylko, by nie stosować “podglądania” dziecka i jego lokalizacji jako kary, dając mu szansę na prywatność i własne sprawy. Po prostu trzymaj rękę na pulsie, reagując wtedy, gdy to konieczne.

Szukasz swojego telefonu? Sprawdź, jak go znaleźć!

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne