4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

16-latek rzucił się na złodzieja sklepowego przez co spóźnił się na matematykę

Ełk16-latek rzucił się na złodzieja sklepowego przez co spóźnił się na matematykę

To miał być kolejny zwykły poranek i droga do szkoły. Jednak gdy pewien 16-latek z Ełku zobaczył uciekającego złodzieja sklepowego, bez wahania ruszył za nim i ujął go. Dzięki temu sprawca został szybko przekazany ełckim policjantom, a towar odzyskany. Nastolatek spóźnił się na matematykę, jednak jego zachowanie i postawa zasługują na szczególne uznanie. Dlatego zaprosił go do siebie Komendant Powiatowy Policji w Ełku.

reklama

Niektórym zdarza się zastanawiać co by zrobili, gdyby na swojej drodze spotkali kogoś, kto popełnia przestępstwo lub wykroczenie. Uczeń Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku nie zastanawiał się nad tym za długo, tylko od razu zadziałał. Kilka dni temu 16-latek w drodze do szkoły zauważył uciekającego ze sklepu mężczyznę. Słusznie podejrzewał, że to sklepowy złodziej, dlatego ujął go i powstrzymał przed dalszą ucieczką. Jak się okazało mężczyzna ukradł ze sklepu sprzęt elektroniczny. Dzięki zdecydowanej postawie 16-latka sprawca od razu trafił w ręce policjantów, a sprzęt został odzyskany i wrócił na półki sklepowe.

Nie każdy zdecydowałby się na takie działanie, a właśnie takie zachowania bezpośrednio wpływają na poprawę bezpieczeństwa i są wyraźnym sygnałem do złoczyńców, że nie mogą czuć się bezkarni. Jest to wyraz troski o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Cieszy tym bardziej, gdy takim odważnym zachowaniem wykazuje się tak młoda osoba. Dlatego kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Ełku zaprosiło 16-nastolatka do komendy, by osobiście pogratulować mu jego postawy.

reklama

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jarosław K 👅 to gówno 🤭😊
5 grudnia 2022 23:29

Społeczniaku na makowca naczelnik cię zaprosił ????

Polecane
Ogłoszenia