-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaskakująca sytuacja w śledztwie ws. zabójstwa dwóch mężczyzn przy ul. Lubelskiej

OlsztynZaskakująca sytuacja w śledztwie ws. zabójstwa dwóch mężczyzn przy ul. Lubelskiej

Olsztyńska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, którzy w maju zginęli od strzałów w głowę w autokomisie przy ul. Lubelskiej. Powodem jest długi termin oczekiwania na opinie biegłych, które mogą być wydane nie wcześniej niż w lipcu 2023 r.

reklama

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował w środę, że postanowienie o zawieszeniu śledztwa w sprawie zabójstwa Krzysztofa M. i Krzysztofa B. podyktowane jest zaistnieniem długotrwałej przeszkody uniemożliwiającej obecnie prowadzenie tego postępowania.

*wypowiedź rzecznika KMP, który podaje nowe szczegóły

reklama

Jak wyjaśnił, chodzi o konieczność oczekiwania na opinię biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – z zakresu broni i balistyki oraz opinię biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji – z zakresu chemii.

„Z informacji uzyskanej od biegłych wynika bowiem, iż opinie mogą zostać wydane nie wcześniej niż w lipcu 2023 r. Te opinie są nam niezbędne, kiedy je otrzymamy śledztwo zostanie podjęte” – przekazał rzecznik.

Zabójstwa dokonali taboretem. Jest wyrok w sprawie złej młodzieży z Dobrego Miasta
reklama

Prokuratura nie informuje o dotychczasowych ustaleniach. Śledztwo, które teraz zawieszono, było prowadzone w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn dokonanego poprzez oddanie strzałów w głowę, co skutkowało ich zgonem na miejscu zdarzenia.

Oba ciała z ranami postrzałowymi głowy zostały ujawnione 25 maja br. na terenie jednego z komisów samochodowych przy ul. Lubelskiej, w przemysłowej dzielnicy Olsztyna. Policja informowała wówczas, że z pierwszych ustaleń wynika, iż w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby, a na miejscu zabezpieczono broń palną.

Funkcjonariusze pojechali na ul. Lubelską po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia o mężczyźnie, który swoim zachowaniem może stwarzać zagrożenie dla innych. Miał to być 50-latek zarządzający autokomisem. Policyjny patrol po sprawdzeniu tej posesji odnalazł w jednym pomieszczeń zwłoki mężczyzn w wieku 48 i 50 lat. 

Drugi raz dożywocie dla Jacka W. za porwanie i zabójstwo sprzed ponad 20 lat

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
1 grudnia 2022 14:22

Niby taka duża waga sprawy, ale widać, że policji się nie spieszy… A co tam podwójne zabójstwo i morderca biegający na wolności.

hahaha
1 grudnia 2022 14:08

Zaskakująca sytuacja. Policja z automatu wykluczyła udział osób trzecich ale nie jest w stanie wyjaśnić jak obaj zmarli zastrzelili się nawzajem przyjmując po kilka kul w głowę czy plecy? No szok. Teraz muszą prawie rok kombinować jak zareagować na to co im da laboratorium tak żeby nikomu nie podpaść i dalej pozorować swoją pracę.

Popularne

Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?