-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poseł Maksymowicz: rozstaję się z partią Polska 2050

OlsztynPoseł Maksymowicz: rozstaję się z partią Polska 2050

Rozstaje się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji jak i dla mnie – oświadczył w środę poseł Wojciech Maksymowicz.

reklama

Maksymowicz jest profesorem nauk medycznych. Został wybrany do Sejmu obecnej kadencji z listy PiS, był politykiem Porozumienia Jarosława Gowina. Od połowy kwietnia zeszłego roku, kiedy odszedł z klubu PiS był posłem niezrzeszonym. W maju 2021 r. dołączył do koła parlamentarnego Polska2050.

„Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem” – napisał Maksymowicz w środowym oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

reklama

Podkreślił, że jest „najpierw lekarzem dopiero później politykiem”. „Rozstajemy się w przyjaznej atmosferze pełnej zrozumienia swoich stanowisk i potrzeb. Ja ze swojej strony zapewniam, że dalej będę walczył o interes Warmii i Mazur, a w szczególności ukochanego Olsztyna, bo to tego nie potrzeba barw politycznych” – zapewnił.

Lewica staje w obronie pracowników

Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa Polski 2050 Katarzyna Karpa-Świderek. „Informujemy, że poseł Wojciech Maksymowicz złożył dziś oświadczenia o rezygnacji z członkostwa w partii Polska 2050 Szymona Hołowni i w Kole Parlamentarnym Polska 2050, powołując się na względy zawodowe, pozapolityczne” – przekazała.

reklama

Prof. Maksymowicz poinformował nas, że do końca kadencji Sejmu pozostanie posłem niezrzeszonym, nie zamierza też kandydować w kolejnych wyborach” – zaznaczyła rzeczniczka w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ugrupowania.

Podziękowała w nim prof. Maksymowiczowi „za rzeczową i merytoryczną współpracę w pracach partii i Koła Parlamentarnego Polska 2050” i zadeklarowała „wsparcie w jego dalszej pracy parlamentarnej dla dobra Polski”.

Po odejściu Maksymowicza koło Polski 2050 będzie liczyło siedmioro posłów. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
student
30 listopada 2022 21:14

Panie profesorze, lojalność to chyba nie jest mocna strona Pana osobowości.

Jarosław K 👅 to gówno 🤭😊
1 grudnia 2022 10:35

A to ten co przyczyniał się do zgonów w uniwersyteckim, a z jednej strony koryta źle to się przeniósł na drugą stronę.

Popularne

Radosław Nojman: Rok 2022 okiem radnego Rady Miasta Olsztyna [OPINIA]