26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Niezawodna Czira w akcji. Dokonała spektakularnego odkrycia w Barczewie

NidzicaNiezawodna Czira w akcji. Dokonała spektakularnego odkrycia w Barczewie

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli nielegalny tytoń i spirytus pod Nidzicą. W Barczewie zabezpieczyli ponad 117 tys. szt. papierosów. W obu przypadkach miejsce ukrycia kontrabandy wskazała czworonożna Czira.

reklama

Listopadowa akcja funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zakończyła się zabezpieczeniem ponad 50 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy i 90 l spirytusu.


W miejscowości pod Nidzicą funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który wkłada do bagażnika swojego samochodu duży jutowy worek. W wyniku kontroli, okazało się, że w środku znajduje się nielegalny tytoń.

reklama


Mundurowi podjęli decyzję o przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzny. W garażu, znajdującym się na posesji znaleźli 90 l spirytusu. Na poddaszu budynku pies służbowy Czira wskazał ukrytą kontrabandę. W specjalnie przygotowanym schowku było ponad 40 kg tytoniu.

Wobec mężczyzny wszczęto sprawę karno-skarbową. Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconych należności oszacowano na prawie 50 tys. zł.

Niezawodna Czira w akcji. Dokonała spektakularnego odkrycia w Barczewie przemyt Nidzica, Olsztyn, Wiadomości


Z kolei w ubiegłym tygodniu Czira wraz ze swoim przewodnikiem pełniła służbę z policjantami z KMP w Olsztynie. Mundurowi przeszukali mieszkanie i garaż mieszkańca Barczewa. W kontrolowanych pomieszczeniach Czira wskazała ponad 117 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8,5 kg tytoniu.

reklama


Psy wykorzystywane do wykrywania określonych zapachów odznaczają się bardzo wysoką skutecznością. Niemal w każdym przypadku bezbłędnie wskazują miejsca ukrycia towarów zabronionych i stanowią nieodzowny środek kontroli i wsparcie funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Niezawodna Czira w akcji. Dokonała spektakularnego odkrycia w Barczewie przemyt Nidzica, Olsztyn, Wiadomości

źródło: KAS

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane