-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czy da się obniżyć cenę OC dla młodego kierowcy?

Materiał partneraCzy da się obniżyć cenę OC dla młodego kierowcy?

Posiadanie polisy OC jest w Polsce, jak i w wielu krajach Unii Europejskiej obowiązkowe. To co ciekawe, to fakt, że jej cena zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest oczywiście wiek kierowcy. Można otrzymać zniżki za jazdę, jednak tylko wówczas, gdy jest ona bezszkodowa przez pewien czas. Wydawać by się więc mogło, że młodzi kierowcy, który dopiero zdali egzamin na prawo jazdy są w kiepskiej sytuacji. Czy są skazani na drogie ubezpieczenie? Otóż nie, ponieważ istnieje kilka sposobów na proste i szybkie obniżenie ceny polisy OC.

reklama

Jednym ze sposobów na uzyskanie tańszego ubezpieczenia jest zakup całego pakietu ubezpieczeń – na przykład OC, AC i NNW. Pozwala to nie tylko na oszczędność, ale także na większą ochronę samochodu, pasażerów oraz samego kierowcy. To opłacalne rozwiązanie, ponieważ dodatkowe usługi zapewniają bezpieczeństwo w większej ilości przypadków. Pamiętajmy, że młodzi kierowcy mogą być na drodze jeszcze dość niepewni i ściągać na siebie większe bądź mniejsze kłopoty. Firmy ubezpieczeniowe oraz kalkulatory OC organizują często promocje, w których zakup polisy jest znacznie tańszy. Warto zwracać uwagę na takie wydarzenia, ponieważ to dodatkowa oszczędność.

Rejestracja auta ze starszym współwłaścicielem

Innym, równie często wykorzystywanym sposobem jest rejestracja samochodu ze starszym współwłaścicielem. Jest to dla młodego kierowcy świetny sposób na obniżenie składki OC. Jak wspominaliśmy wcześniej, zniżki za bezszkodową jazdę otrzymuje się dopiero po pewnym czasie. Niestety, młody kierowca nie posiada takich udogodnień. Dlatego, by uzyskać niższą cenę za polisę, powinien zarejestrować samochód ze starszym współwłaścicielem. Jeśli członek rodziny podpisze z nim umowę, to obie osoby mogą korzystać ze zniżek za bezszkodową jazdę. Tak duża obniżka ceny polisy może mieć spore znaczenie, kiedy podstawowe koszty są dość duże.

Czy da się obniżyć cenę OC dla młodego kierowcy? Materiał partnera
reklama

Kalkulator OC

Kalkulatory OC są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród kierowców, jeśli chodzi o zakup ubezpieczenia samochodu. Są to proste i darmowe narzędzia, z których mogą korzystać także młodsi właściciele pojazdów. Mimo tego, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, warto wiedzieć, że stawki różnią się także między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Najlepiej więc przejrzeć jak najwięcej ofert, będzie to gwarancją uzyskania korzystnej oferty. Zadaniem kalkulatora jest wyszukanie najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia samochodu. Nie trzeba przeglądać każdej oferty z osobna, kalkulator bowiem przefiltruje i wyświetli tylko te, które odpowiadają naszym wymaganiom.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
funky
29 listopada 2022 22:20

Warto sprawdzic w mpay (spoko etoll, parkingi no i ubezpieczenia)

Popularne