1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podejrzany o zabójstwo matki zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym

KętrzynPodejrzany o zabójstwo matki zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 24 listopada 2022 r. umorzył postępowanie karne wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na niepoczytalność tego mężczyzny.

reklama

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniach od 17 do 19 stycznia 2022 r. w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Kamil K. miał wówczas dokonać zabójstwa swojej matki – Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Kamil K. miał także znieważyć zwłoki matki.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie po przeprowadzeniu śledztwa przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko Kamilowi K. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie prokurator wniósł o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego.

Rzeźbiarz wbił siekierę w głowę fotografa. Zaskakujący finał sprawy
reklama

Rozprawa z wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Kamilowi K. odbyła się w dniu 24 listopada 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i z mocy prawa toczyła się z wyłączeniem jawności.

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał wniosek prokuratora za w pełni zasadny i jeszcze w tym samym dniu wydał postanowienie o umorzeniu postępowania wobec Kamila K. Sąd ustalił, że Kamil K. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia tych czynów oraz do pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci umieszczenia Kamila K. w zakładzie zamkniętym lecznictwa psychiatrycznego.

reklama

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alo
26 listopada 2022 12:36

Dajcie mu jeszcze nagrodę

Popularne

Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?