-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzeźwy kierowca taksówki potrącił kobietę pod piekarnią niedaleko ratusza

OlsztynTrzeźwy kierowca taksówki potrącił kobietę pod piekarnią niedaleko ratusza

W czwartek doszło do potrącenia pieszego w Olsztynie. Olsztyńscy policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, o zdrowym rozsądku i noszeniu elementów odblaskowych.

reklama

W czwartek (24.11.2022r.) około godziny 16:00 operator dyżurny otrzymał zgłoszenie, że doszło do zdarzenia drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Olsztynie kierujący osobową toyotą skręcając w drogę poprzeczną nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej w rejonie skrzyżowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Olsztynie, którzy przyjechali na miejsce udzielili pomocy uczestnikom, zbadali ich stan trzeźwości oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zarówno kierujący osobową toyotą jak i piesza byli trzeźwi. 57-latka została przetransportowana do szpitala. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia.

Kierujący Mercedesem przewoził 10 cieląt, z których żaden nie ucierpiał. Sam trafił do szpitala

„Apelujemy o ostrożność do kierowców, szczególnie teraz gdy aura sprawia, że warunki na drodze są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu ze śniegiem czy niskie temperatury sprawiają, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny  odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy również pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!” – przekazał w rozmowie rzecznik KMP Olsztyn.

reklama

źródło: KMP Olsztyn, fot. Suszenie w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Abc
27 listopada 2022 15:28

TO ZAWODOWY KIEROWCA, JEŹDZI JAK SZALONY, NIE PATRZY CZ KTOŚ JEST NA PRZEJŚCIU, PATRZYŁ NA SWOJĄ partnerkę, a nie na ulicę czy ktoś się znajduje na niej, powinien mieć oczy otwarte jak prowadzić samochód a nie jechać jak na oślep. Dla mnie to takim powinno zabierać prawo jazdy lub auto. Powinien zapłacić odszkodowanie dla poszkodowanej, która cierpi ból, nie może chodzić, cała poobijana . Zero współczucia. Dla takiego kierowcy, to inni by mieli nauczkę jak poprawnie jeździć drogą.

Popularne

TIR wbił się w budynek mieszkalny