13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie a Muzeum Pogranicza w Działdowie

DziałdowoPodpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie a Muzeum Pogranicza...

Zapobieganie i zwalczanie przestępstw motywowanych nienawiścią to jedno z zadań Policji. Tak jak przy realizacji innych, tak i tu potrzebne jest pełne zrozumienie tego zagrożenia, by skutecznie się niemu przeciwstawić. W tym celu podpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie a Muzeum Pogranicza w Działdowie o współpracy w zakresie realizowanych przedsięwzięć o charakterze historycznym.

reklama

We wtorek (22.11.2022) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podpisane zostało porozumienie o współpracy w zakresie realizowanych przedsięwzięć o charakterze historycznym, muzealnym i patriotycznym, mających na celu upamiętnienie i dokumentowanie historii związanej z funkcjonowaniem niemieckiego obozu Soldau oraz Nakazowo – Rozdzielczego Obozu NKWD w Działdowie, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zbrodni ludobójstwa oraz jej skutków.

Sygnatariuszami porozumienia byli nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Patryk Kozłowski Dyrektor Muzeum Pogranicza w Działdowie. Dodatkowym celem jest również upowszechnianie wiedzy na temat tej części historii wśród funkcjonariuszy i pracowników KWP w Olsztynie, co będzie miało wpływ na podnoszenie kwalifikacji i umiejętności podczas działań mających na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstw motywowanych nienawiścią.

W Olsztynku powstał mural przedstawiający rotmistrza Pileckiego
Podpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie a Muzeum Pogranicza w Działdowie historia Działdowo, Wiadomości
reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro twusk
26 listopada 2022 15:05

Grzym też chciałby być generałem. Ale jest ułomny i dlatego nie da rydy

Popularne
Ogłoszenia

Piekarnia Tyrolska postanowiła wypiekać chleb... Mikołaja Kopernika

Koniec olsztyńskich szubienic. Wojewoda wydał decyzję