-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jaki samochód używany Toyota warto kupić? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty online?

Materiał partneraJaki samochód używany Toyota warto kupić? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty...

Samochody japońskiej marki Toyota już od wielu lat cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród wielu kierowców na całym świecie. Ta marka doceniana jest za produkcję samochodów niezawodnych, ale też nieawaryjnych. Do tego wybór jest naprawdę ogromny. Na jaki model używany samochodu Toyota warto postawić? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty online?

Samochody Toyota – jakość w dobrej cenie

reklama

Używane samochody Toyota uważane są za nieawaryjne. Wynika to z faktu, że producent nawet w nieco starszych modelach zastosował innowacyjne rozwiązania. Co istotne te samochody, nawet kilkuletnie, nadal dobrze się prezentują. Warto też zwrócić uwagę na podzespoły, których ewentualna wymiana nie jest droga. Co ciekawe, samochody Toyota prezentują się niezwykle nowocześnie i można znaleźć szeroki wybór zarówno w segmencie premium, jak i budżetowym. W środku są przestronne, ale też posiadają głęboki otwór załadunkowy, choćby w samochodzie Toyota Yaris. Rzecz jasna, kupując samochód Toyota z rynku wtórnego, trzeba liczyć się z tym, że zawsze występuje ryzyko. A przecież nikt nie chce zakupić pojazdu, który wymaga częstych napraw. Na szczęście można tego w dużej mierze uniknąć. Jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po raport historii samochodu. To naprawdę szybkie i proste rozwiązanie.       

Co potrzeba do uzyskania raportu historii samochodu? 

Aby zweryfikować samochód przed kupnem, należy uzyskać raport o stanie pojazdu. Wystarczy tylko posiadać numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. W Polsce używane samochody cieszą się dużą popularnością, a na skutek zmian rynkowych ich cena znacząco wzrosła. Jednak kupując samochód używany, nie można tak po prostu zaufać sprzedawcy, lecz należy zweryfikować podane przez niego informacje. W innym przypadku może okazać się, że samochód jest powypadkowy czy ma przekręcony licznik. Szacuje się, że nawet 85% samochodów sprowadzanych do Polski może mieć cofnięty drogomierz. Choć koncerny samochodowe walczą z tym procederem, to jednak prawda jest taka, że najlepiej sprawdzić historię samochodu, by uniknąć tego typu sytuacji. Na pewno ważnym elementem tego, by uzyskać informację na temat pojazdu jest numer VIN, który składa się z 17 znaków. 3 pierwsze to WMI. Wskazują one informację, gdzie pojazd został wyprodukowany i z jakiego kraju pochodzi. 6 kolejnych to WDS. Te znaki określają typ i cechy samochodu. 8 ostatnich to VIS. Dzięki nim można poznać wersję silnika, rok produkcji, oznaczenie fabryki, wyposażenie czy rodzaj napędu. 

Jaki używany samochód Toyota warto kupić? 

reklama

Samochody Toyota cieszą się popularnością, co w pełni zrozumiałe, tym bardziej że są naprawdę dobre i mało awaryjne. Polecamy choćby Toyotę Yaris, która jest nowoczesna, ale zarazem doskonale sprawdzi się do jazdy po polskich drogach. Jej wartość rynkowa nie spada szybko, a więc po kilku latach nadal możecie sprzedać ten pojazd i otrzymać dobrą cenę. Jeżeli szukacie SUV-a, to dobrym wyborem będzie Toyota RAV-4, która jest niezwykle nowoczesna. Posiada dobre wyposażenie i dotyczy to nawet modeli 10-letnich. Jest niezwykle wygodna. Posiada podgrzewany fotel kierowcy i pasażera, czy czujnik deszczu. Ciekawym wyborem jest Toyota Auris, która ma wszystkie cechy nowoczesnej Toyoty, a przy tym jej typ nadwozia jest kompaktowy. Może nie posiada tak wielu udogodnień jak RAV-4, ale idealnie sprawdzi się do jazdy po mieście. Będzie to też dobry samochód rodzinny.         

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia