13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak wybrać zbiornik do ciekłego azotu? Podpowiadamy

Materiał partneraJak wybrać zbiornik do ciekłego azotu? Podpowiadamy

Ciekły azot to substancja, która ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Cenią go sobie kucharze, lekarze, dermatolodzy oraz osoby zajmujące się obróbką metali. Aby jednak mógł być wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem, konieczne jest właściwe przechowywanie tego produktu. Zastanawiasz się, jak wybrać zbiornik ciekłego azotu? Nie wiesz, na jakie kwestie zwrócić uwagę oraz gdzie znaleźć najlepszy pojemnik? Poznaj zatem nasze podpowiedzi i dokonaj wyboru już dziś.

Co powinno charakteryzować zbiornik do ciekłego azotu?

reklama

Czy ciekły azot możesz przechowywać w dowolnym pojemniku? Zdecydowanie nie. Substancja ta, aby mogła zachować swoją szczególną formę oraz właściwości, potrzebuje właściwego zbiornika. Jakiego? I co powinno go wyróżniać? Już tłumaczymy.

Zbiorniki do ciekłego azotu oraz innych pierwiastków w tym stanie skupienia powinny spełniać szereg wymagań. Dewary, bo tak się nazywają, wyróżniają się specyficzną konstrukcją, która uniemożliwia wymianę ciepła pomiędzy ciekłym azotem a otoczeniem. Pojemniki powinny być zamykane specjalnym korkiem o właściwościach izolacyjnych. Ścianki dewarów złożone są z podwójnej warstwy, a przestrzeń między nimi jest miejscem, w które wpompowywane jest powietrze. W ten sposób możliwe jest stworzenie jak najlepszych warunków do przechowywania ciekłego azotu, którego temperatura jest naprawdę niska. Wynosi ona -196℃.

Jak wybrać zbiornik do ciekłego azotu?

reklama

Już wiesz, co wyróżnia dewary, czyli zbiorniki do przechowywania i transportowania ciekłego azotu. Jak jednak spośród oferty wielu sklepów wybrać te najlepsze, które spełnią Twoje oczekiwania?

Zwróć uwagę na materiał wykonania

Pierwsze dewary wykonywane były ze szkła. Obecnie jednak coraz częściej spotyka się dewary metalowe i to właśnie one są najbardziej polecane. Dlaczego? Metal, co prawda, ma nieco gorsze właściwości izolacyjne, jednak jest o wiele bardziej odporny na działanie różnych niekorzystnych czynników i uszkodzenia mechaniczne. Warto wybierać produkty pochodzące wyłącznie od znanych i cenionych producentów. Znajdziesz je m.in. w ofercie e-sklepu cryogenshop.pl.

Wybierz odpowiednią pojemność

reklama

Prowadzisz dużą restaurację? A może z azotu ciekłego korzystasz w swoim domu, lecz jedynie okazjonalnie, np. przy okazji wizyty szczególnych gości? W każdej z tych sytuacji odpowiedni będzie zbiornik do ciekłego azotu o różnej pojemności. Wybierz zatem ten, który całkowicie odpowiada Twoim potrzebom.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia