-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie powstaje kolejny apartamentowiec zamiast starej przystani kajakowej

OlsztynW Olsztynie powstaje kolejny apartamentowiec zamiast starej przystani kajakowej

W centrum Olsztyna wyburzono pustostan, w którym kiedyś miała się mieścić przystań kajakowa. Zamiast przystani powstanie tu luksusowy apartamentowiec.

Apartamentowiec zamiast przystani kajakowej

reklama

Nad brzegiem Łyny, w okolicy skrzyżowania alei Niepodległości i ulicy Kościuszki, wyburzono pustostan. W 2001 roku magistrat wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu przystani kajakowej z zapleczem restauracyjnym, sportowym i pokojami gościnnymi. Wybudowano pierwszą kondygnację, po czym roboty ustały. Pustostan straszył przez wiele lat.

W październiku na plac budowy przy ulicy M. Grzegorzewskiej weszli robotnicy, którzy wyburzyli pustostan i uporządkowali teren.

reklama

Teraz ma tu powstać obiekt mieszkalny wielorodzinny z usługami turystycznymi. Ma być elegancko i ekskluzywnie. Budynek ma nawiązywać do tradycji i poprzez zastosowanie właściwych materiałów i proporcji wpisywać się w otoczenie. Zaprojektował go właściciel pracowni architektonicznej Studio Form Architektonicznych PANTEL Tomasz Lella, który jest odpowiedzialny także za projekt nowoczesnego budynku przy rzece.

Automat z paczkami firmy Orlen psuje krajobraz w centrum Olsztyna

Reprezentująca dewelopera Wioletta Symołon-Przygodzka poinformowała, że zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec kwietnia 2024 roku.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Meh
23 listopada 2022 21:12

Super kolejny blok. W Olsztynie blok blokiem blok pogania a gdzie miejsca pracy? Naprawdę robimy się na wieś. Tu będzie sielski i anielsko się mieszkało a pracowało po za Olsztynem co zresztą już sie dzieje

Rammstein
23 listopada 2022 13:27

Ile drzew wyrżną ?!?!

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

Nowy rok akademicki studenci UWM rozpoczną w nowym budynku