fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Pada śnieg, trudne warunki drogowe

WiadomościPada śnieg, trudne warunki drogowe

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W woj. warmińsko-mazurskim po nocnych opadach śniegu na drogach miejscami występuje błoto pośniegowe, niektóre odcinki dróg są śliskie. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, bo śnieg wciąż pada.

Błoto pośniegowe zalega m.in. na trasie krajowej nr 16 na odcinku Zawady – Gietrzwałd, Gietrzwałd – Olsztyn oraz na obwodnicy Olsztyna. Na drodze krajowej nr 51 błoto pośniegowe jest od Ameryki do Dorotowa. Dyżurna olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazała w sobotę rano, że na drogach krajowych w całym regionie pracuje obecnie 31 jednostek sprzętu odśnieżającego.

Trudne warunki drogowe panują także na trasach wojewódzkich, które obecnie odśnieża 21 jednostek sprzętu. Trudne warunki są m.in. w okolicach Olecka, gdzie nocą temperatura spadła do minus 7 stopni C. Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie przekazał, że z powodu utrzymujących się opadów śniegu wszyscy kierowcy winni zachować szczególną ostrożność.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Nocą w warmińsko-mazurskim spadło ok. 2 cm śniegu – to pierwsze takie opady tej jesieni. W sobotę rano miejscami sypie dość intensywnie. W sobotę przez cały dzień prognozowane są przelotne opady śniegu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze