-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ruszają prace przygotowawcze obwodnicy Dobrego Miasta

OlsztynRuszają prace przygotowawcze obwodnicy Dobrego Miasta

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji przygotowawczej obwodnicy Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie) w ciągu drogi krajowej nr 51. Oznacza to, że w połowie 2026 r. będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację tej obwodnicy – podało GDDKiA.

reklama

O podpisaniu umowy na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla tej obwodnicy poinformował w piątek rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki. Wykonawca – konsorcjum firm STI z Warszawy i S.Te.P. z Włoch – zrealizuje to zadanie w terminie 42 miesięcy za 3,38 mln zł.

„Oznacza to, że w połowie 2026 roku będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy Dobrego Miasta w systemie Projektuj i buduj” – wyjaśnił.

reklama

Udział w kosztach prac przygotowawczych będzie miała gmina Dobre Miasto, która przeznaczy na ten cel 1,5 mln zł. Budowa obwodnicy Dobrego Miasta znajduje się na liście zadań rezerwowych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Na ruchliwej drodze w Olsztynie powstanie nowe skrzyżowanie

Planowana obwodnica ma mieć około 8 km. Będzie to droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach o szerokości 3,5 m. Nośność nawierzchni będzie wynosiła 11,5 tony na oś.

reklama

Początek obwodnicy zaplanowano na styku z przebudowywanym obecnie odcinkiem DK51 Smolajny – Kosyń, a koniec dołączy się do istniejącej obwodnicy Barcikowa, omijając miejscowość Stary Dwór. Od sierpnia br. kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Smolajn w ciągu DK51.

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego, a także ograniczenie hałasu, zanieczyszczeń powietrza oraz ruchu tranzytowego w mieście.

Ruszają prace przygotowawcze obwodnicy Dobrego Miasta ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ObwodnicaKONIECZNA!
20 listopada 2022 13:03

Czyli od Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego i od Braniewa będzie można ominąć DM i komfortowo dojechać do Dywit… to tym bardziej stawia sprawę północnej obwodnicy OLSZTYNA I DYWIT jako absolutny priorytet , bo to znaczy że razem z rozrostem podolsztyńskich gmin na północy Olsztyna będziemy mieli armagedon komunikacyjny jak nie wyprowadzimy tranzytu.

Popularne
Ogłoszenia

Powstanie kolejne rondo w Olsztynie

Olsztyńska Powiatowa Służba Drogowa planuje wiele remontów na 2023 rok. Oto lista