-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ania Kawa rozegrała świetny turniej na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach

OlsztynAnia Kawa rozegrała świetny turniej na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach

W dniach 5-15.11.2022 roku odbyły się European Youth Chess Championships Antalya 2022 (Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Antalaja/Turcja). W mistrzostwach tych w 12. grupach wiekowych (8, 10, 12, 14, 16 i 18) zagrało: 417 zawodniczek i 574 zawodników z 46 federacji (w tym 73 osoby pod flagą FIDE). Wśród nich było 19 Polek i 30 Polaków.

reklama

Anna Kawa tegoroczna Wicemistrzyni Polski Juniorek w szachach, mieszkanka stolicy Warmii, podopieczna Fundacji Szalony Krasnolud, zawodniczka LZS CKTiS Biskupiec przy Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu grająca w grupie dziewcząt do lat 14. była jedną z dwóch reprezentantek województwa warmińsko-mazurskiego.

Ania Kawa rozegrała świetny turniej! Doświadczenie zdobyte na Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach Mamaja/Rumunia 2022, intensywne przygotowanie szachowe pod okiem trenera Tomasza Kupryjaniuka i mentalne we współpracy z psycholog sportu Agnieszką Wnukiewicz oraz wsparcie ze strony Pawła Orłowskiego kierownika klubu szachowego LZS CKTiS Biskupiec przełożyły się na rewelacyjny wynik końcowy.

Bieg w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym
reklama

Ania zdobyła 6 z 9 możliwych punktów i uplasowała się na 11. miejscu (z 40. miejsca startowego) wśród 76 zawodniczek z Europy (+6=0-3). Zyskała również 101 punktów rankingu FIDE.

Udział zawodniczki biskupieckiego klubu w tegorocznych międzynarodowych turniejach szachowych był możliwy dzięki wsparciu regionalnych instytucji: Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Biskupiec oraz Polskiego Związku Szachowego, a także wsparciu wielu ludzi dobrej woli wpłacających pieniądze na konto Fundacji Szalony Krasnolud oraz przez portal www.zrzutka.pl/br6t65.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Aquasfera po remoncie już dostępna

Najman chce walczyć z olsztyńskim celebrytą. „Obrażasz ludzi, do których nie masz podjazdu”