7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Olsztynianka podwójną złotą medalistką mistrzostw Polski w runmageddonie

OlsztynOlsztynianka podwójną złotą medalistką mistrzostw Polski w runmageddonie

Agnieszka Maciejewska z Olsztyna zdobyła dwa złote medale w mistrzostwach Polski na Polanie Jakuszyckiej. Niebawem weźmie udział w mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

reklama

Amatorka z Olsztyna startuje w runmageddonie

Agnieszka Maciejewska pochodzi z Olsztyna. Tutaj uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 14 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Studiowała w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie skończyła turystykę. Obecnie mieszka w Dąbrówce niedaleko Poznania.

Choć podkreśla, że jest amatorką, bo nigdy nie uprawiała sportu wyczynowo, od kilku lat jej pasją jest runmageddon. To zawody w bieganiu po trasie z przeszkodami. Można startować na wielu dystansach, z różną liczbą przeszkód. Najbardziej ekstremalne to Runmageddon Hardcore – półmaraton z ponad 20-kilometrową trasą z 70 przeszkodami, i Runmageddon Ultra – maraton z trasą ponad 40-kilometrową i 140 przeszkodami.

reklama

Bieganie w błocie

Runmageddon to nie tylko bieganie w błocie, z którym najczęściej się kojarzy ten ekstremalny sport. Jest wiele rodzajów przeszkód, ich pokonanie wymaga wiele wysiłku.

– Niektórzy uważają, że te biegi to głównie jest taplanie się w błocie. Błoto to tylko jedno z wielu utrudnień. Po drodze musimy zaliczyć liczne ustawione konstrukcje wymagające na przykład prawie pionowego wbiegania, skomplikowanego skakania, podciągania się, nadzwyczajnej równowagi. Każda partia mięśni musi pracować na maksymalnych obrotach. Widzowie mają z nami bezpośredni kontakt, obserwując z bliska nasz wysiłek. Mam nadzieję, że kiedyś jakiś nasz bieg odbędzie się w moim rodzinnym mieście. Już teraz zapraszam olsztynian na te zawody – powiedziała Agnieszka Maciejewska portalowi olsztyn.com.pl.

Olsztynianka sięga po złoto

Agnieszka Maciejewska święciła triumfy podczas mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej. W swojej kategorii wiekowej (powyżej 40 lat) zdobyła dwa złote medale: na krótszym (Rekrut) i dłuższym (24-kilometrowym Hardcore) dystansie. W Hardcore zajęła dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji.

reklama

W tym roku czekają ją jeszcze jedne zawody. Sezon zakończą mistrzostwa świata, które odbędą się 3 grudnia w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na pustyni Liwa. Tam zawodnicy zmierzą się z 30 przeszkodami na dystansie 21 kilometrów, na pustynnym piasku, w temperaturze zwykle wynoszącej 30 stopni i pagórkowatym terenie – suma przewyższeń na zaplanowanej trasie wynosi prawie 700 metrów.

– Spodziewam się warunków w jakich jeszcze nigdy nie miałam okazji się sprawdzić. To będzie walka samej ze sobą. Moim celem jest… przeżyć i dobiec do mety – powiedziała Agnieszka Maciejewska.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia