-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy w Warszawie

KrajTrzaskowski zwołał sztab kryzysowy w Warszawie

Zwołałem pilny sztab kryzysowy w związku z doniesieniami o wydarzeniach blisko wschodniej granicy; wszystkie kluczowe służby są w pełnej gotowości – poinformował prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski przebywa obecnie na szczycie klimatycznym, więc raport od miejskich służb odebrał zdalnie.

reklama

O zwołaniu sztabu prezydent stolicy poinformował we wtorek w mediach społecznościowych.

„Brak póki co pełnej, potwierdzonej informacji, ale już teraz potrzebny jest wzmożony nadzór nad infrastrukturą krytyczną, sprawdzenie po raz kolejny kanałów komunikacji, a także współpraca ze służbami wojewody i MSWiA, przede wszystkim w zakresie rekomendacji co do zachowań mieszkańców Miasto Stołeczne Warszawa” – napisał prezydent Trzaskowski na Facebooku.

reklama

Jak zapewnił, kanały komunikacji działają, a wszystkie kluczowe służby, instytucje i spółki są w pełnej gotowości. „Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kluczowa jest teraz dobra współpraca. Wszelkie dalsze działania będziemy uzależniać od informacji uzyskiwanych od strony rządowej” – zaznaczył prezydent stolicy.

Marcin Kulasek: Czarnka lekcja nieprzyzwoitości [OPINIA]

„Czekamy na informacje i rekomendacje ze strony służb państwowych. Apeluję do wszystkich o czujność i o ostrożność. O poleganie wyłącznie na sprawdzonych, oficjalnych informacjach i komunikatach” – dodał Rafał Trzaskowski.

reklama

Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk wyjaśniła, że prezydent Warszawy – który do piątku ma przebywać na szczycie klimatycznym COP27 w Egipcie – raport od służb odebrał zdalnie. Jak zaznaczyła, w stolicy nie dzieje się nic niepokojącego, ale w razie potrzeby Trzaskowski wróci ze szczytu wcześniej.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w piątek, że w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w BBN.

Jak przekazał po tym spotkaniu rzecznik rządu, na terenie powiatu hrubieszowskiego, we wsi Przewodów, doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski. Na miejscu są służby, które wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Marcin Kulasek: Polacy chcą programu, nie międlenia tematu jednej listy [OPINIA]

Müller poinformował też, że podwyższona zostanie gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych. Zdecydowaliśmy o tym, by podjąć się weryfikacji, czy zachodzą przesłanki, aby uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego – przekazał ponadto rzecznik rządu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dodaj
16 listopada 2022 02:37

No jak Rafał czuwa to można być spokojny.

babcia
16 listopada 2022 22:46

No to się wydało, że Czajkowski wypoczywa obecnie służbowo w Egipcie

Popularne
Ogłoszenia

Prezydent USA Joe Biden przybył do Kijowa

Poseł Arent: będziemy dbali o wolność Polaków, by jedli, co chcą