16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Zatrzymano fałszywych policjantów. Kontrolowali przechodnia

IławaZatrzymano fałszywych policjantów. Kontrolowali przechodnia

Dwóch mężczyzn, udających policjantów, zostało zatrzymanych w Iławie za kontrolowanie przechodnia i żądanie wydania telefonu od nieletniego. Podejrzani zostaną również oskarżeni o znieważenie prawdziwych funkcjonariuszy.

reklama

Incident miał miejsce w centrum miasta, w pobliżu iławskiego amfiteatru. Dwaj nieznajomi mężczyźni zaczepili nastolatka i podali się za policjantów. Jeden z nich przedstawił się jako aspirant i poprosił o przeszukanie nastolatka.

Poszkodowany wyjął telefon komórkowy, ale szybko zorientował się, że nie są to prawdziwi policjanci. Ukrył swoje rzeczy i wezwał przez numer alarmowy pomoc prawdziwej policji. Nastolatek zauważył również, że podejrzani byli pod wpływem alkoholu.

reklama

Prawdziwi policjanci, którzy przybyli na miejsce, zostali wyzywani, grożeni i szarpani za mundury przez podejrzanych, którzy chcieli zmusić ich do zaniechania interwencji. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i przewiezionych do policyjnej celi.

37-latek i jego młodszy kolega są mieszkańcami Iławy i byli już wcześniej znani z zakłóceń porządku. Oskarżono ich o podszywanie się pod funkcjonariuszy policji oraz znieważenie interweniujących mundurowych. Odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia