fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Zatrzymano fałszywych policjantów. Kontrolowali przechodnia

IławaZatrzymano fałszywych policjantów. Kontrolowali przechodnia

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy podawali się za policjantów i żądali wydania telefonu od zaczepionego na ulicy nastolatka – poinformowała policja. Podejrzani będą też odpowiadać za znieważenie prawdziwych funkcjonariuszy.

reklama

Do zdarzenia doszło w centrum miasta, w pobliżu iławskiego amfiteatru. Do pokrzywdzonego nastolatka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich oznajmił, że są policjantami.

„Powiedział, że jest aspirantem i podał nazwisko, po czym poprosił pokrzywdzonego, aby ten wyciągnął wszystko z kieszeni. Nastolatek wyjął telefon, jednak po chwili zorientował się, że nie są to prawdziwi policjanci. Schował rzeczy z powrotem i zadzwonił na numer alarmowy” – przekazała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

reklama

Jak dodała, nastolatek zorientował się, że coś jest nie tak, ponieważ rzekomi funkcjonariusze byli pod wpływem alkoholu.

Zaatakował brata bijąc go początkowo pięściami, a następnie zadał cios siekierą w głowę

Kiedy na miejsce przyjechali prawdziwi policjanci, podejrzani wyzywali ich, grozili i szarpali za mundury, próbując zmusić do zaniechania interwencji. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

reklama

Według policji 37-latek i jego młodszy kolega to mieszkańcy Iławy, dobrze znani z wcześniejszych interwencji związanych m.in. z zakłóceniami porządku. Przedstawiono im zarzuty m.in. podawania się za funkcjonariuszy i znieważania interweniujących policjantów. Za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama