7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Jak wybrać najlepszą opcję wysyłki paczki? Sposób na łatwą i bezpieczną wysyłkę

Materiał zewnętrznyJak wybrać najlepszą opcję wysyłki paczki? Sposób na łatwą i bezpieczną wysyłkę

Dzisiaj spędzamy sporo czasu w sieci. W niej na przykład wyszukujemy produkty, które później zamawiamy z dostawą do domu. Kiedy chcemy sprzedać rzeczy, których już nie potrzebujemy, to wtedy również na ogół robimy to zdalnie – wtedy wysyłamy je do kupujących za pośrednictwem firm kurierskich.

reklama

Warto się zastanowić, w jaki sposób nadać taką przesyłkę, aby nie poświęcać na to zbyt wiele czasu, a także, by jakość usługi przesyłkowej stała na odpowiednim poziomie.

Rynek usług kurierskich jest ogromny, a niebawem będzie jeszcze większy, bo nic nie zwiastuje, że jego prężny rozwój może zostać z jakiejś przyczyny zahamowany. Jak się odnaleźć w tej wielości opcji przesyłkowych?

reklama

Z pomocną dłonią przychodzą nowoczesne platformy logistyczne. Przykładem jest wyznaczająca trendy na tym rynku epaka.pl. Dzięki takim serwisom w szybki i prosty sposób możemy porównać oferty różnych kurierów i wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym aktualnym potrzebom. Jeszcze bardziej sprawę ułatwia nowoczesna aplikacja mobilna, która pozwala na nadanie paczki praktycznie z każdego miejsca – wystarczy smartfon z dostępem do internetu.

Łatwe nadawanie przesyłek kurierskich

Podczas korzystania z serwisów typu epaka.pl porównywanie ofert kurierskich i wybór tej odpowiedniej odbywa się w jednym miejscu, czyli na stronie internetowej albo w aplikacji mobilnej. Wystarczy wprowadzić tam niezbędne dane, czyli wagę przesyłki, jej wymiary (długość, szerokość, wysokość), adresy nadania oraz odbioru, a następnie, po wybraniu najkorzystniejszej opcji, opłacić zamówienie.

Można zamówić przyjazd kuriera w Olsztynie bezpośrednio do domu albo nadać paczkę w jednym ze stacjonarnych punktów nadania i odbioru przesyłek (obecnie epaka.pl dysponuje ponad 300 takimi punktami). Położenie przesyłki można na bieżąco śledzić na stronie albo w aplikacji mobilnej. Trudno sobie wyobrazić łatwiejsze i bardziej kompleksowe rozwiązanie, jeśli chodzi o nadawanie przesyłek. Dotyczy to zarówno tych wysyłanych do miejsc w obrębie kraju, jak i tych zlokalizowanych poza jego granicami.

reklama

Punkty nadania i odbioru przesyłek jako sposób na biznes

Według badań rynkowych stacjonarne punkty nadania i odbioru przesyłek cieszą się dużą popularnością wśród osób nadających i odbierających paczki. Jednym z głównych powodów jest wygoda takiego rozwiązania. Wysyłając paczkę w takim punkcie, nie musimy pamiętać o terminie przyjazdu kuriera. Po prostu w odpowiednim dla siebie momencie udajemy się do placówki nadawczej i wysyłamy przesyłkę. Jeśli nie mamy w domu możliwości przygotowania przesyłki, to możemy to zrobić w punkcie, który wyposażony jest w niezbędne materiały do pakowania.

Współpraca z platformą epaka.pl, to dobry pomysł na rozpoczęcie swojej biznesowej przygody. Program franczyzowy epaka.pl to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą robić coś swojego, ale pod skrzydłami uznanej marki, mającej długoletnie branżowe doświadczenie. Wszystko, czego na początku potrzebujesz, żeby zostać franczyzobiorcą, to własny lokal oraz zarejestrowana działalność gospodarcza. Po spełnieniu tych wstępnych warunków, a następnie zawarciu umowy franczyzowej oraz odbyciu szkoleń, otworzysz swój własny punkt nadania i odbioru przesyłek, na którym będziesz zarabiać.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia