-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Opublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

WiadomościOpublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z...

65,2 proc. Polaków jest za budową zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim – wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 22,8 proc. badanych ocenia ten projekt negatywnie.

reklama

Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak na początku listopada ogłosił decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Zapora powstaje ze zwojów concertiny ułożonych na wysokość 2,5 metra i szerokość 3 metrów. Powodem jej powstania są informacje, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W sondażu zdecydowanie pozytywnie budowę oceniło 29,1 proc. badanych, a 36,1 proc. mówiło o niej raczej pozytywnie. W grupie źle oceniających zaporę „zdecydowanie negatywnie” wypowiedziało się o tej decyzji 11 proc. badanych a „raczej negatywnie” 11,8 proc.

Rosyjscy rezerwiści z obwodu kaliningradzkiego odmówili udziału w walkach z Ukraińcami
reklama

12 proc. ankietowanych przez United Surveys dla WP nie miało zdania na temat tej decyzji – odpowiedziało: nie wiem / trudno powiedzieć.

Sondaż przeprowadzono 4 i 5 listopada badając po połowie uczestniczących metodami CAWI – badania ankietowego on-line i CATI – wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego. WP nie podała, ile osób uczestniczyło w sondażu.

reklama

WP zaznaczyła omawiając ankietę, że w sondażu pozytywnie o decyzji o budowie zapory w woj. warmińsko-mazurskim wypowiedzieli się niemal wszyscy badani deklarujący poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – 99 proc. w tym 67 proc. zdecydowanie popierających budowę. „1 proc. zwolenników PiS nie potrafił ocenić, jaki ma stosunek do budowanego na granicy ogrodzenia” – wynika z badania.

Z sondażu wynika, że 48 proc. osób niegłosujących na Zjednoczoną Prawicę również popiera utworzenie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim, 35 proc. ocenia ten pomysł negatywnie, a 17 proc. nie ma zdania w tej sprawie – podała WP.

W okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją

Budowa tymczasowej zapory rozpoczęła się w środę 2 listopada w okolicy Wisztyńca (woj. warmińsko-mazurskie) na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Oprócz drutu żyletkowego zainstalowane mają być też urządzenia, które pozwolą na jej elektroniczny dozór.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
14 listopada 2022 20:21

Hehe starzy ubecy z bartoszyc kwiczą, że odgradzają nas od matuszki rosiji.

Babcia
14 listopada 2022 23:32

Od syfu trzeba się grodzić za wszelką cenę

Popularne
Ogłoszenia

W okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją

Rosyjscy rezerwiści z obwodu kaliningradzkiego odmówili udziału w walkach z Ukraińcami