fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 9 grudnia, 2022
reklama

Opublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

WiadomościOpublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

65,2 proc. Polaków jest za budową zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim – wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 22,8 proc. badanych ocenia ten projekt negatywnie.

reklama

Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak na początku listopada ogłosił decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Zapora powstaje ze zwojów concertiny ułożonych na wysokość 2,5 metra i szerokość 3 metrów. Powodem jej powstania są informacje, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W sondażu zdecydowanie pozytywnie budowę oceniło 29,1 proc. badanych, a 36,1 proc. mówiło o niej raczej pozytywnie. W grupie źle oceniających zaporę „zdecydowanie negatywnie” wypowiedziało się o tej decyzji 11 proc. badanych a „raczej negatywnie” 11,8 proc.

Wojsko buduje zaporę na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim
reklama

12 proc. ankietowanych przez United Surveys dla WP nie miało zdania na temat tej decyzji – odpowiedziało: nie wiem / trudno powiedzieć.

Sondaż przeprowadzono 4 i 5 listopada badając po połowie uczestniczących metodami CAWI – badania ankietowego on-line i CATI – wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego. WP nie podała, ile osób uczestniczyło w sondażu.

reklama

WP zaznaczyła omawiając ankietę, że w sondażu pozytywnie o decyzji o budowie zapory w woj. warmińsko-mazurskim wypowiedzieli się niemal wszyscy badani deklarujący poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – 99 proc. w tym 67 proc. zdecydowanie popierających budowę. „1 proc. zwolenników PiS nie potrafił ocenić, jaki ma stosunek do budowanego na granicy ogrodzenia” – wynika z badania.

Z sondażu wynika, że 48 proc. osób niegłosujących na Zjednoczoną Prawicę również popiera utworzenie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim, 35 proc. ocenia ten pomysł negatywnie, a 17 proc. nie ma zdania w tej sprawie – podała WP.

Jest ważna decyzja ws. zainstalowania perymetrii na granicy z Obwodem Kaliningradzkim

Budowa tymczasowej zapory rozpoczęła się w środę 2 listopada w okolicy Wisztyńca (woj. warmińsko-mazurskie) na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Oprócz drutu żyletkowego zainstalowane mają być też urządzenia, które pozwolą na jej elektroniczny dozór.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama