24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Opublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

WiadomościOpublikowano sondaż. Wiadomo ile Polaków jest przeciw budowie zapory na granicy z...

Według nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, 65,2% Polaków jest za budową zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim. Decyzja o budowie tymczasowej zapory o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów została ogłoszona przez ministra obrony, wicepremiera Mariusza Błaszczaka na początku listopada. Powodem jej powstania są informacje, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Sondaż wykazał, że 29,1% badanych zdecydowanie pozytywnie oceniło budowę, a 36,1% raczej pozytywnie. Z kolei z grupy źle oceniających zaporę, decyzję oceniło “zdecydowanie negatywnie” 11% badanych oraz “raczej negatywnie” 11,8%. 12% ankietowanych nie miało zdania na ten temat.

reklama

United Surveys dla WP przeprowadziło sondaż 4 i 5 listopada, badając po połowie uczestników metodami CAWI – badania ankietowego on-line i CATI – wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego. Nie podano, ile osób wzięło udział w sondażu.

Z sondażu wynika, że 48% osób niegłosujących na Zjednoczoną Prawicę również popiera budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim, 35% ocenia ten pomysł negatywnie, a 17% nie ma zdania na ten temat.

reklama

Budowa tymczasowej zapory rozpoczęła się 2 listopada w okolicy Wisztyńca (woj. warmińsko-mazurskie) na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Oprócz drutu żyletkowego zainstalowane mają być urządzenia, które pozwolą na jej elektroniczny dozór.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
14 listopada 2022 20:21

Hehe starzy ubecy z bartoszyc kwiczą, że odgradzają nas od matuszki rosiji.

Babcia
14 listopada 2022 23:32

Od syfu trzeba się grodzić za wszelką cenę

Polecane
Ogłoszenia