fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Koniec alkoholowych libacji na Plaży Miejskiej? Miasto wprowadzi zakaz

Wiadomości Koniec alkoholowych libacji na Plaży Miejskiej? Miasto wprowadzi zakaz

Poza miejscami do tego wyznaczonymi i na plaży miejskiej będzie obowiązywał całkowity zakaz spożywania alkoholu. Tak zdecydowali radni podczas piątkowej (22.07) specjalnej sesji rady miasta.

CRS „Ukiel” bije rekordy popularności. Od początku roku miejsce to odwiedziło już ponad 700 tysięcy osób.

– Jesteśmy dumni z tego miejsca – podkreśla Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – niestety musimy uporać się z jednym, bardzo ważnym problemem. Otrzymuję sygnały od mieszkańców, którzy przychodzą na plażę z dziećmi i chcą odpocząć, ale uniemożliwiają im to niektóre osoby pijące alkohol.

– W ciągu dwóch ostatnich tygodni miarka się przebrała – dodaje Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Uzależnień – coraz więcej grup urządza sobie tam libację. Ostatnio nawet, na wezwanie ochrony obiektu, na miejsce przybyła straż miejska. Ale okazało się, że grupa awanturujących się osób była tak agresywna, że potrzeba było dodatkowego wsparcia policji.

Aby zapewnić bezwzględne bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą oraz w jej pobliżu, w szczególności osób kąpiących się, Prezydenta zwołał nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której rajcowie przegłosowali zmianę uchwały dotyczącej spożywania alkoholu. Dwadzieścia osób było za, nikt się nie sprzeciwił jedna osoba wstrzymała się od głosu. Zakaz nie będzie obowiązywał podczas ogólnomiejskich imprez masowych, które będą odbywały się za zezwoleniem w CRS Ukiel.

Uchwała zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w połowie sierpnia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

27 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


27 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

27
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x