-4 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkanka Olsztyna wpadła w sidła. 60-latka straciła 60 tys. zł

OlsztynMieszkanka Olsztyna wpadła w sidła. 60-latka straciła 60 tys. zł

Poprzez chęć szybkiego zarobku mieszkanka Olsztyna wpadła nieświadomie w sidła oszustów obiecujących zysk z inwestowania kryptowalutami. Nie przypuszczała, że będzie ją to kosztowało 60 tys. złotych. Policjanci przy każdej możliwej okazji przypominają o metodach działania oszustów i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku przy internetowych transakcjach.

reklama

Oszustowi wystarczyło pięć dni (od 02.11 do 07.11 2022 r.), aby za jego sprawą kobieta chcąc zainwestować w kryptowaluty straciła 60 tysięcy złotych. W środę (02.11.2022 r.) zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel spółki zajmującej się wypłacaniem kryptowalut. Zaoferował swoją pomoc w przelaniu środków na prywatny rachunek bankowy.

Poprosił „jedynie” o zainstalowanie oprogramowania na laptopie oraz uwierzytelnienie konta. 60-latka została też poproszona o przesłanie skanu dowodu osobistego, a także zalogowanie się do konta bankowego i dokonanie kilku przelewów. Procedura autoryzacji trwała blisko pięć dni. Przestępca prosił o przelewanie kolejnych transzy pieniędzy, aby zakończyć cały proces. Kobieta według instrukcji oszusta dokonała kolejnych wpłat obciążających konto, „kupując” kolejne kryptowaluty. Ponadto oszust zaciągnął pożyczkę w imieniu kobiety, aby „pomnożyć jej oszczędności”, w celu zakupu kolejnych kryptowalut. 60-latka w pewnym momencie zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustami i postanowiła sprawdzić wiarygodność podmiotu, z którym współpracuje.

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 37-latka. Był poszukiwany listem gończym przez kilkadziesiąt jednostek Policji
reklama

Kobieta zadzwoniła na infolinię Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie otrzymała informację, że najprawdopodobniej padła ofiarą przestępców. Pokrzywdzona postanowiła złożyć w tej sprawie stosowne zawiadomienie.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
puchi
10 listopada 2022 11:31

siedzieć w domu i miliony zarabiać.

Popularne

84-letnia mieszkanka Olsztyna nie dała się nabrać na sztuczki oszusta