1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce i za granicą

OlsztynPo raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce...

Pierwszy weekend listopada był dla zawodników UKS Hajduczek Olsztyn bardzo pracowity. Najmłodsi w kategorii dzieci i młodzik rywalizowali na turnieju w Koninie, juniorzy młodsi w Stambule walczyli na Pucharze Europy. Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce – Karolina Mejłun wygrała turniej w kategorii młodzik, a Patrycja Pisoń stanęła na najniższym stopniu podium – jak i zagranicą. W Stambule w turnieju indywidualnym Krzysztof Dowgierd wywalczył 6 lokatę, a Łukasz Kowalczyk zakończył rywalizację na 15 miejscu. Obaj szabliści z Olsztyna wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Denkiewiczami w turnieju drużynowym wywalczyli srebrny medal. To już kolejny międzynarodowy sukces zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn.

reklama


Najmłodsi szabliści pojechali do Konina, by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Dzieci w szabli. W kategorii młodzik bezkonkurencyjna okazała się Karolina Mejłun, która stanęła na najwyższym stopniu podium. – Choć początek turnieju nie był dla niej łatwy. W grupie na sześć pojedynków wygrała cztery. Jednak później z walki na walkę nabierała pewności siebie. Często tak jest, że młodego zawodnika kształtuje turniej. Trening w klubie to zupełnie inna rzeczywistość – wyjaśnia trener Adam Sobczyk.


Karolina Mejłun w pierwszej walce pucharowej pokonała Zofię Wolską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:10, w kolejnej Oliwię Dwornik (Grodziski Klub Szermierczy). W półfinale wygrała z Nadią Jaśkiewicz (UKS 13 Białystok), by w finale tryumfować nad Ewą Bralewską (MUKS Victor Warszawa) 12:10. – Jestem szczęśliwa, że wygrałam ten turniej. Emocji nie brakowało, jednak udało mi się nad nimi zapanować i w decydujących momentach pokazać, że jestem lepsza od rywalek – uśmiecha się szablistka. W tej kategorii wiekowej startowali również: Maksymilian Przekop (24. miejsce), Bartosz Wasilewski (37. miejsce).
W kategorii dzieci na podium stanęła Patrycja Pisoń. W grupie wygrała cztery walki, przegrywając jedną. W play off pokonała Amelię Harhalę (KKSZ Konin) 8:2, następnie Michalinę Owczarczyk (AZS AWF Warszawa) 8:2, by w półfinale ulec Róży Czerbiej (UKS Szabla Brzoza) 6:8. – Start w turnieju to wielka przygoda. Rywalizacja daje dużo satysfakcji i niekoniecznie trzeba wygrywać, żeby czuć radość – uważa Patrycja. W tej kategorii wiekowej startowali również: Daria Rybaczyk (20. miejsce), Wiktoria Roguska (28. miejsce); Antoni Kokorniak (16. miejsce), Gabriel Knercer (28. miejsce), Aleksander Wiśniewski (39. miejsce).

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie
Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce i za granicą sport Olsztyn, Wiadomości
reklama


W Stambule pierwszego dnia Pucharu Europy odbył się turniej indywidulny. Łukasz Kowalczyk i Krzysztof Dowgierd w grupach przegrali po jednym pojedynku, co dało im dobre miejsca w rozstawieniu fazy pucharowej. Łukasz w pierwszej walce pokonał Efe Vapurca (Turcja) 15:7, następnie Urasa Macita (Turcja) 15:10, by w kolejnym pojedynku uznać wyższość Arda Tanerlera (Turcja) 11:15. Krzysztof w drodze do ćwierćfinału wyeliminował: Arda Akalina (Turcja) 15:14, Simeona Dalekova (Bułgaria) i Ismaila Bicioglu (Turcja) 15:14, by w walce o półfinał ulec koledze z kadry Benedyktowi Denkiewiczowi 7:15.
Drugiego dnia Pucharu Europy odbył się turniej drużynowy. Polacy w składzie Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Dowgierd wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Dennkiewiczami (UKS Szabla Ząbki) dotarli do finału turnieju, gdzie przegrali z teamem z Turcji, kończąc rywalizację na 2. miejscu.

Mirosław Arczak: Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych [OPINIA]

Kategoria młodzik, dziewczęta
1 – Mejłun Karolina – UKS Hajduczek Olsztyn
2 – Bralewska Ewa – MUKS Victor Warszawa
3 – Wasilewska Patrycja – UKS 13 Białystok
3 – Jaśkiewicz Nadia – UKS 13 Białystok

reklama

Kategoria młodzik, chłopcy
1 – Więch Krzysztof – UKS Szabla Ząbki
2 – Rataj Tomasz – Pałac Młodzieży Katowice
3 – Palmowski Błażej – KKSZ Konin
3 – Gradoń Krzysztof – Pałac Młodzieży Katowice
……………………………..
24 – Przekop Maksymilian
37 – Wasilewski Bartosz

Kategoria dzieci, dziewczęta
1 – Niedziałek Hanna – UKS Akademia Szermierki Lublin
2 – Czerebiej Róża – UKS Szabla Brzoza
3 – Cybulska Małgorzata – KKSZ Konin
3 – Pisoń Patrycja – UKS Hajduczek Olsztyn
…………………………………..
20 – Rybaczyk Daria – UKS Hajduczek Olsztyn
28 – Roguszka Wiktoria – UKS Hajduczek Olsztyn

Kategoria dzieci, chłopcy
1 – Białożyński Jan – MUKS Victor Warszawa
2 – Wnęk Artur – Klub Szermierczy AMP
3 – Mucha Nikodem – Grodziski Klub Szermierczy
3 – Kamiński Bartłomiej – UKS Szabla Ząbki
…………………………..
16 – Kokorniak Antoni – UKS Hajduczek Olsztyn
28 – Knercer Gabriel – UKS Hajduczek Olsztyn
39 – Wiśniewski Aleksander – UKS Hajduczek Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Magdalena
9 listopada 2022 10:00

Serdeczne gratulacje dla zawodników UKS Hajduczek! Super wyniki! Ale dzieci z Olsztyna za zawodach było więcej. Jeżeli tekst nie jest sponsorowany tylko redakcyjny to czytelnik oczekuje rzetelności dziennikarskiej. Jeżeli używamy sformułowania „zawodnicy z Olsztyna” to było ich zdecydowanie więcej. Im także należą się gratulacje. W komentarzu odniosę się tylko do ostatnich zawodów z dnia 5.11.2022 w Koninie, o których mowa w nagłówku materiału. Kategoria chłopcy/ młodzik – najlepszy z Olsztyna był Kędziorski Grzegorz z UKS RIPOSTA Olsztyn, który był 17. W zestawieniu w artykule brak też Huberta Jasińskiego, który zajął 26. miejsce. Link do klasyfikacji organizatora: https://www.fencingtimelive.com/events/results/6BEC6E4A6F3B43E896328ED186466A2D?fbclid=IwAR0_CDR9zP6sRdv3bBUaZBR4L52WeVQzFUepEYKtveHOtAaKo6vlMjc5acY W kategorii chłopcy/… Czytaj więcej »

Popularne

Aquasfera po remoncie już dostępna