-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kortowiada walczy o nagrodę dla najlepszych juwenaliów

OlsztynKortowiada walczy o nagrodę dla najlepszych juwenaliów

Kortowiada otrzymała nominację do nagrody „Pro Juvenes” w konkursie organizowanym przez Parlament Studentów RP. Olsztyńskie juwenalia mają szansę na tytuł najlepszych w kraju. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internautów.

reklama

Nagrody „Pro Juvenes” wręczane są od 2013 roku. Celem konkursu organizowanego przez Parlament Studentów RP jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Jak czytamy na stronie internetowej, ma to być sposób na tworzenie dobrej atmosfery wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrowania studentów z całej Polski.

Organizatorzy Kortowiady, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie, mają szansę na to, by po raz kolejny zwyciężyć w plebiscycie: statuetki dla najlepszych juwenaliów trafiły do Olsztyna już dwa razy. To, czy trzeci raz kortowscy studenci będą cieszyć się nagrodą, zależy od głosowania, które odbywa się do 6 listopada za pośrednictwem >>> strony internetowej. Głos można oddać tylko raz, dlatego studenci namawiają do tego, by do wzięcia udziału w plebiscycie zachęcać swoją rodzinę i przyjaciół.

Kortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!
reklama

Tematem przewodnim Kortowiady 2022 było hasło Green Camp. Przypominało ono nie tylko o potencjale tkwiącym w wyjątkowym, pełnym zieleni miasteczku akademickim UWM, ale i o potrzebie ochrony tego kawałka ziemi, który dostarcza tyle radości studentom. To właśnie dlatego sporo uwagi poświęcano podczas olsztyńskich juwenaliów promocji postaw proekologicznych. – Chcieliśmy, między innymi, zmniejszyć ilość plastiku, jaka używana jest podczas takich wydarzeń – mówią przedstawiciele RUSS.

Na scenie w Kortowie wystąpiło w czasie trzech dni aż 15 gwiazd, m.in. Kayah, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Zalewski. Uczestnicy olsztyńskich juwenaliów mieli też szansę porozmawiać z artystami w specjalnej strefie spotkań. Od 1 do 4 czerwca odbyły się nie tylko koncerty, ale też wiele wydarzeń integrujących społeczność uniwersytecką.

Zjawiskowa bryska zawładnie kortowiadową sceną!
reklama

Poza Kortowiadą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w konkursie „Pro Juvenes” reprezentują Maciej Piórek (nominowany w kategorii „Student artysta” za swoje sukcesy w dziedzinie fotografii) oraz Dni Świadomości Żywieniowej (jako jedna z najciekawszych „Studenckich inicjatyw prozdrowotnych”).

Dodatkowe informacje o głosowaniu można znaleźć np. na Facebooku.

Link do głosowania: https://poll.app.do/glosowanie-pro-juvenes-2022

Strona wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1535050200278882

źródło: Kortowiada

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
7 listopada 2022 07:49

Mogli startować wiele lat temu. Teraz to jest jakaś hucpa, a nie juwenalia.

Popularne

OKI wystąpi na Scenie Głównej podczas Kortowiady 2023